Новий арсенал балістичних ракет Північної Кореї готовий до першого реального випробування на полі бою в Україні.
Президент Росії Володимир Путін через дефіцит озброєння звернувся до глави Північної Кореї Кім Чен Ина з проханням надати балістичні ракети малої дальності та понад один мільйон артилерійських снарядів. За словами експертів, північнокорейські ракети, які вже отримала РФ, подібні за розміром і динамікою польоту до російських ракет "Іскандер".
Про це пише Bloomberg, передає ТСН.
Доповідь Центру стратегічних і міжнародних досліджень показала CSIS, що американська система протиповітряної оборони Patriot досі була значною мірою ефективною у протидії російським ракетам. У червні 2023 року, коли Росія намагалася вивести з ладу батарею Patriot, що захищала Київ, система збила всі 34 ракети "Іскандер" і "Кинджал", випущені Росією.
Це попередження Володимиру Путіну щодо ракет KN-23 і KN-24 (твердопаливних тактичних балістичних ракет виробництва Північної Кореї - ред.), які, як вважають, йому постачає Кім Чен Ин.
Північнокорейські ракети розроблені для швидкого розгортання, маневреності в польоті та надійного ураження цілей із певним ступенем точності. Проте цього може бути недостатньо.
Від 2019 року армія Північної Кореї випустила близько 120 своїх ракет під час випробувань і, ймовірно, має на меті створити арсенал, який згодом може досягти тисяч одиниць.
Згідно з даними, зібраними Корейським інститутом аналізу оборони, ракети Північної Кореї коштують близько 5 мільйонів доларів за одиницю, але витрати Кім Чен Ина, ймовірно, знизилися від того часу, оскільки він нарощував виробництво.
Уламки, ймовірно, північнокорейських ракет, знаходили серед уламків від ударів по Харкову на початку січня.
Речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко повідомив журналістам, що ракети за ключовими характеристиками відрізняються від російських моделей, і він вважає, що вони були з Північної Кореї.
Передавання таких ракет з Північної Кореї з радіусом дії приблизно 400-800 кілометрів збільшує кількість озброєнь, які Кремль може використати для нападу на Україну.
Тим часом Кім Чен Ин намагається ще більше модернізувати свій арсенал. Його режим розпочав рік із запуску нового типу боєголовки, яка, за його словами, рухається на високих швидкостях і обертається в повітрі. Боєголовка встановлена на ракеті середньої дальності, призначеній для ураження всіх японських і американських баз на острові Гуам.
Південна Корея та Японія розгортають батареї Patriot для захисту ключових територій від ударів Північної Кореї.
Згідно зі звітом Асоціації контролю над озброєннями, південнокорейські сили використовують вісім батарей PAC-2 і PAC-3 навколо Сеула, а сили США використовують системи PAC-3 в Японії на військових базах США, зокрема на Окінаві.
Відповідно до звіту Дослідницької служби Конгресу, система Patriot має потужний радар, який здатний відстежувати до 100 цілей, включно з крилатими ракетами, балістичними ракетами та літаки.
Наприкінці грудня Росія посилила свою кампанію бомбардувань, випустивши сотні ракет по містах по всій Україні, вбивши десятки людей. США встановили, що Росія, ймовірно, використала північнокорейські ракети під час цієї атаки.
Удари РФ північнокорейськими ракетами
Північна Корея передала Росії партію балістичних ракет і пускових установок до них, які вже були застосовані для ударів по Україні.
За даними Білого дому однією з придбаних у КНДР ракет Росія вдарила по Запорізькій області. "КНДР нещодавно надала Росії пускові установки для балістичних ракет і кілька балістичних ракет. 30 грудня 2023 року російські війська запустили щонайменше одну з цих північнокорейських балістичних ракет по території України. Вона приземлилася у полі в Запорізькій області", — сказав Кірбі.
Речник повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що не може підтвердити використання Росією цих ракет.
За даними джерел Defence Express, вже 2 січня 2024 року РФ вдарила по Харкову ракетою KN-23.
Аналітики Інституту дослідження війни (ISW) ще раніше писали, що Росія намагається отримати балістичні ракети з-за кордону, оскільки вони за певних обставин є більш ефективними для ураження цілей в Україні.