Мер Києва Віталій Кличко попередив вище керівництво країни про негативні наслідки після можливої відставки головкому ЗСУ Валерія Залужного.
У своєму Telegram-каналі він написав, що Залужний, зокрема, значно підняв довіру населення до ЗСУ, а також пройшов через безліч складних ситуацій.
«Багато в чому завдяки саме Залужному українці по-справжньому повірили в наші Збройні сили, які сьогодні користуються найбільшою довірою. Як військовий у війну генерал Валерій Залужний пройшов багато складних моментів. Тільки він сам знає, скільки насправді», — заявив він.
Кличко також вважає, що в питанні відставки Залужного «політика може переважити здоровий глузд та інтереси держави». Мер сподівається, що влада розуміє «всю серйозність кроків, які зараз робляться» і «всю повноту своєї відповідальності».
4 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібна зміна керівництва — і не тільки військового. Так він коротко прокоментував чутки про можливу відставку Залужного.
Чутки про звільнення Залужного — що відомо
29 січня ЗМІ повідомили про ймовірне звільнення Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ.
Прессекретар Зеленського Сергій Нікіфоров відкинув цю інформацію. Сам президент у своєму вечірньому зверненні про відставку Залужного не згадав.
За даними NYT, Зеленський усе-таки планував звільнити головнокомандувача ЗСУ, але змінив рішення після того, як інформація потрапила у ЗМІ. WP повідомляла, що причина можливої відставки — розбіжності через різні погляди на мобілізацію в Україні.
Залужний і мобілізація. Що відбувається зараз в Україні
The Economist писав, що Залужному пропонували посаду секретаря Ради національної безпеки України, однак він відмовився, а замінити його нібито можуть керівник ГУР Кирило Буданов або командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.
1 лютого CNN опублікував статтю Залужного. У ній генерал виклав стратегію, яка може допомогти Україні перехопити ініціативу на полі бою. Він також вказав на нездатність українських державних інститутів «поліпшити стан комплектування Сил оборони без застосування непопулярних заходів» і на слабкі місця в галузі виробництва, які роблять Україну ще більш залежною від поставок боєприпасів від партнерів.