У своїй оригінальній концепції mp3-плеєр був пристроєм для відтворення музики в форматі mp3. Насправді вони зазвичай підтримували ще декілька форматів, але mp3 був найпопулярнішим через невеликий розмір файлу та непогану якість звучання.
Було дуже зручно носити компактний девайс з усією своєю музикою в кишені, а не CD-програвач та повний рюкзак дисків. Але класичні mp3-плеєри зникли зі сцени в той момент, коли здатність відтворювати формат mp3 отримали мобільні телефони. Власне навіщо два пристрої, коли можна мати все в одному. Якщо зараз відкрити каталог: https://soundmag.ua/ru/catalog/mp3-player/, то можна побачити понад пів сотні пристроїв, більшість з яких доволі дорогі.
Але ніша портативних плеєрів не зникла повністю, а лише трохи змінила свою цільову аудиторію. Річ у тім, що сучасні плеєри в першу чергу орієнтуються на максимальний функціонал та якість звучання.
Для цього виробники постійно тестують нові розробки цифро-аналогових перетворювачів, підсилювачів з мінімальним рівнем шуму, програмного забезпечення та сумісності зі стрімінговими сервісами. В результаті за якістю звуку будь-який сучасний Hi-Fi плеєр легко обіграє флагманські смартфони та комп'ютери.
Оскільки більшість характеристик плеєра доволі специфічні, звичайному користувачу, який тільки планує приєднатися до світу якісного звуку, може бути не зрозуміло, на що звертати увагу при купівлі. Тому в цьому матеріалі ми коротко розберемо їх, та розкажемо які моменти варто враховувати при виборі.
Ключові характеристики Hi-Fi плеєрів
Найважливішим в плеєрі є зв'язка ЦАП та підсилювач для навушників. Це одна або декілька мікросхем, які відповідають за декодування цифрового сигналу в аналоговий та підсилення його до комфортного рівня. Зазвичай виробники вказують лише моделі чипів, які вони використовують, тому важливо дивитися на їхні можливості. В першу чергу це:
-
Підтримка відтворення аудіо високої якості. Як мінімум PCM від 24 біт/384 кГц та DSD256 і вище. І звичайно підтримка популярних форматів: FLAC, ALAC, WMA та інших.
-
Потужність виходів для навушників. Це трохи складніша тема, оскільки вимоги навушників до вихідної потужності дуже відрізняються. Вакуумним IEM буде достатньо 100-150 міліват на звичайному 3.5мм виході, та від 250 міліват на балансному. В повнорозмірних все залежить від опору та технології динаміків.
Сумісність навушників з плеєрами це окрема велика тема, але якщо коротко, то завжди потрібно підбирати зв'язку з двох девайсів, або один з елементів під вже існуючий. Тобто, якщо ви вже маєте навушники, то потрібно підбирати плеєр з урахуванням їхніх вимог. І навпаки, маючи плеєр є сенс обирати навушники, які він зможе повноцінно розкрити.
Тому ми завжди радимо особисто прийти в магазин перед тим, як купувати плеєр, і бажано зі своїми навушниками і своєю музикою. Потестуйте декілька варіантів, оцініть якість звучання та сумісність, матеріали корпусу та роботу системи, і лише тоді приймайте рішення.
До речі про навушники. Зазвичай Hi-Fi плеєри оснащують кількома аудіовиходами. Класичний 3.5мм є стандартом індустрії, також популярний варіант із 4.4мм балансним виходом.
Врахуйте, що останній через більше енергоспоживання швидше садить батарею. Взагалі автономність плеєрів це доволі сумна історія, але переважно можна розраховувати на 8-12 годин відтворення.
До речі, більшість плеєрів можуть відтворювати музику не лише з карти пам'яті, а й напряму з сервісів потокового аудіо. Тому, якщо маєте підписку на один з них, перевірте, чи підтримується він плеєром. І наостанок зауважимо, що пристрої на ринку персонального аудіо морально старіють значно повільніше, ніж смартфони чи комп'ютери.
Хороший якісний плеєр залишатиметься актуальним багато років, тому розглядайте його покупку як тривалу інвестицію у своє задоволення музикою.