Вченим знову довелося спростовувати антинаукову ідею про те, що в нашій Сонячній системі існує дві зірки.
В інтернеті обговорюють нову і напрочуд дурну теорію змови, яка припускає, що в Сонячній системі насправді є ще одне Сонце — воно ховається за справжньою зіркою, пише IFLScience, розказує Фокус.
Схоже, свіжа теорія змови опинилася на слуху після того, як її озвучили учасники групи у Facebook "Анонімні послідовники Нібіру". Як доказ конспірологи наводять знімки природного явища, коли навколо Сонця або Місяця видно кола. Таке атмосферне явище називається гало.
"Гало — це кільце, яке утворюється навколо Сонця або Місяця, коли їхнє світло заломлюється в кристалах льоду, що містяться в тонкій завісі перистих хмар. Зазвичай гало виглядає як яскраве біле кільце, хоча іноді може мати й інші відтінки", — пояснюють метеорологи.
Попри дурість теорії, у неї є й інші інтерпретації. Наприклад, ще 2016 року астроном Пол Кокс вів пряму трансляцію проходження Меркурія по Сонцю, коли на екрані з'явився оптичний дефект у вигляді кулі.
"Ви можете запитати себе: що це за велика кругла пляма праворуч від Сонця? Ну, це наше друге Сонце. Я не знаю, чи знали ви про це. Але ось воно. Зазвичай воно приховане від очей. NASA та інші організації приховують це від нас", — пожартував астроном у прямому ефірі.
Тепер же конспірологи використовують цей жарт як доказ своєї теорії про друге Сонце.
Протягом сотень років астрономи вивчали орбіти планет і будували їхні моделі. Вчені фіксують навіть найменші відхилення орбіт, що дає змогу виявляти інші небесні об'єкти, які впливають за допомогою гравітації. І водночас дехто продовжує стверджувати, що астрономи не беруть до уваги об'єкт із зоряною масою у себе під самим носом — у Сонячній системі.
На відміну від Місяця, який прив'язаний приливною силою до Землі, Сонце обертається навколо своєї осі кожні 27 днів, а це означає, що ми бачимо зірку цілком протягом місяця. Друге ж Сонце повинно було б обертатися навколо першого Сонця з такою самою швидкістю, щоб його ніколи не було видно із Землі. Навіть у цьому разі космічні апарати, що відправляються в Сонячну систему, обов'язково побачили б другу зірку.