Як припаркувати автомобіль, щоб його не змогли відправити на спеціалізовану стоянку? Хитрощі, до яких вдаються водії.
Людина в салоні
Інспектор поліції не має права евакуювати машину, якщо всередині перебуває людина. Тому деякі водії воліють їздити з попутниками. Вирушаючи, наприклад, в інше місто, вони беруть із собою пасажира. На жвавих вулицях завжди виникають проблеми з паркувальними місцями. А якщо в салоні є людина, можна спокійно відійти на 15-20 хвилин, не побоюючись, що автомобіль відвезуть.
Подібні ситуації іноді доходять до смішного. Водій просто наймає когось як «автоняню». Таким способом зазвичай підробляють студенти, підлітки під час літніх канікул і навіть пенсіонери. Витратившись на невелику винагороду, автомобіліст отримує можливість паркуватися абсолютно в будь-якому місці без побоювань позбутися свого транспортного засобу. А як же штрафи? – запитають деякі. Річ у тім, що для того, у кого є гроші на оплату подібних послуг, грошові стягнення, як правило, є дрібницею.
Фіксація автомобіля
Є простий прийом, який не дає змоги інспектору поліції зрушити машину з місця. Водій просто возить із собою ланцюг і невеликий замок із ключем. За допомогою такої конструкції транспортний засіб прикріплюють, наприклад, до дерева або паркану. Ланцюг найчастіше пропускають через вушко для буксирування або отвір у диску одного з коліс.
У теорії, правоохоронці можуть демонтувати подібне пристосування, використовуючи найпростіші інструменти. Однак на практиці поліцейські ніколи цього не роблять. Вони прекрасно розуміють, що автомобіліст, найімовірніше, поскаржиться на них з приводу пошкодження особистого майна. А проблем такий результат може спричинити дуже багато.
Спеціальні пристосування
У продажу можна знайти пристрої, які в народі називають «антиевакуаторами». За пару сотень гривень водій отримує простий, але дуже ефективний засіб. Він являє собою сталевий щит, який кріпиться до колеса за допомогою шпильок і замикається на замок. Конструкція не дає змоги захопити автомобіль, щоб занурити його на платформу.
Користувачі цього пристосування щиро вважають, що відстоюють свою громадянську позицію. За їхніми словами, евакуацію автомобілів давно перетворили на бізнес. Заборонними знаками у великих містах заставлено абсолютно все, тож розмістити машину на стоянку майже ніде. А власниками евакуаторів, як правило, виявляються чиновники або їхні наближені.
Неробочі способи
Є прийоми, які або від самого початку є марними, або можуть спричинити масу негативних наслідків. Наприклад, деякі водії вважають, що якщо під час паркування вивернути колеса до упору, механізм евакуатора не зможе підхопити автомобіль. Це не так. Для сучасної техніки положення коліс значення не має, тому сподіватися на цей спосіб не варто.
Дехто радить наклеїти на заднє скло знак «Інвалід». Це зображення дає право порушувати вимоги дорожніх знаків0, що забороняють стоянку. Однак автомобілісти забувають про те, що наклейка має супроводжуватися відповідним документом. Інспектор поліції, який звернув увагу на вашу машину, обов’язково попросить довідку. І тоді покарання буде набагато суворішим, ніж могло б бути.
Є ще один безглуздий спосіб: лялька у вигляді дитини всередині транспортного засобу. Водії забувають, що залишати без нагляду в машині дітей до 7 років заборонено. Якщо автомобіль і не відвезуть, співробітник поліції обов’язково повідомить про те, що трапилося, в чергову частину. Він викличе на місце події дільничного або інспекторів. У таких випадках власникам машин зазвичай довго доводиться виправдовуватися. Та й від покарання за порушення правил паркування муляж, зрештою, не рятує.
Найдієвіший метод
Найефективніший спосіб одночасно є найочевиднішим: дотримуйтесь Правил дорожнього руху. Уважно дивіться на знаки і не залишайте свій автомобіль там, де це заборонено законом. Якщо відповідного для паркування місця немає, розташуйте машину на відстані. Погодьтеся, адже краще пройти 150-200 метрів, ніж потім шукати свій транспортний засіб невідомо де або брати участь у довгих розбірках з поліцією, адже так?