У ніч на середу, 10 липня, українці помітили незвичний об’єкт у небі. З’ясувалося, що це проліт другого ступеня нової ракети європейської космічної агенції Ariane-6.
Про це повідомили освітній проект Alpha Centauri та Європейська космічна агенція (ESA).
Річ у тому, що у вівторок, 9 липня, ESA та компанія Arianspace здійснили перший успішний пуск ракети нового покоління Ariane-6.
Восени 2023 року генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер, анонсуючи пуск ракети, наголошував, що перший політ тестовий, його завдання — виведення на орбіту великого обсягу обладнання.
Ariane-6 має замінити важкі ракети Ariane-5, які використовували для запусків із космодрому Куру у Французькій Гвіані з 1996 по 2023 роки. Перший запуск запланували ще на 2020 рік, але його неодноразово переносили. Зокрема, через пандемію Covid-19 і вторгнення Росії в Україну.
Ракету випускатимуть у двох модифікаціях: легка версія Ariane 62 з двома твердопаливними бічними прискорювачами, здатна нести корисне навантаження масою до п’яти тонн, і Ariane 64 — з чотирма прискорювачами, що дозволяє виводити на орбіту до 10,5 тонни вантажу.