Водії вже звикли до різноманітних перешкод на дорогах, до яких також належать і лежачі поліцейські.
При цьому від них нікуди не дітись, адже штучні нерівності змушують водіїв знижувати швидкість на небезпечних ділянках, підвищуючи безпеку пішоходів та інших учасників руху. Але якщо не дотримуватись акуратності, лежачі поліцейські можуть «вбити» підвіску авто. Як цього уникнути, розповів автомеханік.
Примітно те, що самі собою штучні перешкоди, розташовані на проїжджій частині, ніяк не позначаються на ходовій машини. Безпосередній згубний вплив у цьому випадку надає варіант подолання лежачого поліцейського, який практикує автомобіліст. Хтось у цьому випадку крутить кермом, проїжджаючи бар’єр зигзагом, хтось дуже сповільнюється, а дехто перестрибує через них на досить пристойній швидкості.
У даному випадку хотілося б поговорити про те, як правильно долати подібну штучну перешкоду, щоб максимально знизити шкоду для ходової частини авто. Насправді тут все досить просто і залежить безпосередньо від площі перешкоди, а також її висоти. Лежачих поліцейських краще долати на маленькій швидкості, як і ділянку дороги, на якій присутні дрібні ями та вибоїни. Більші за площею бар’єри можна проїжджати на вищій швидкості.
Тут велику роль відіграє не лише швидкість руху автомобіля, а дії самого водія. Не потрібно за таких обставин крутити кермом і намагатися проїхати бар’єр зигзагом, якщо, звичайно, машина не має маленького кліренсу або негативного розвалу сходження коліс. На стандартному авто проїжджати перешкоду необхідно по прямій, даючи рівномірне навантаження на всі колеса. Єдиний нюанс, що перед перешкодою максимально скидається швидкість.
Далі, коли водій наближається до штучної нерівності, він повинен прибрати ногу з педалі гальма, щоб машина вирівнялася. Потім можна злегка натиснути на педаль газу, щоб задерлася передня частина ТЗ. Це дозволить мінімізувати шкоду для ходової, а наїзд буде пом’якшений за допомогою амортизаторів. Далі перешкода долається за інерцією без додаткового прискорення або натискання на педаль гальм, щоб елементи передньої та задньої підвіски не отримали навантаження.
Зрозуміло, завжди таким чином долати перешкоди не вийде, тому що іноді розпізнати на дорозі перешкоду складно через відсутність відповідного знака. У цьому випадку головне відмовитися від використання гальма саме в момент наїзду на лежачого поліцейського, щоб передня частина підвіски не отримала надлишкового навантаження. Щодо педалі акселератора, то її рекомендується натискати вже після того, як задні колеса зійдуть з перешкоди. Враховуючи все вище сказане і застосовуючи на практиці, можна максимально знизити шкоду для ходової частини в момент подолання таких штучних нерівностей.