Розпис в РАЦСі або весільне святкування — найпростіше, що ви можете зробити, щоб вступити у сімейне життя.
Щоб свято не залишилося єдиним світлим спогадом у ваших стосунках, необхідно адекватно оцінювати свої очікування від шлюбу і не поспішати з важливими рішеннями. Розповімо про поширені помилки, які молодята роблять в перший рік життя.
Очікуєте, що тепер буде менше проблем у стосунках
Здається очевидним, що штамп у паспорті, свідоцтво про шлюб і навіть веселий бенкет з дотриманням всіх належних ритуалів ніяк не впливають на ваші стосунки з партнером. Але люди надають цій події такого великого значення, тому що вірять: весілля — крок у нове життя. Не важливо, скільки років ви до цього були разом, тепер ваші стосунки стануть більш «справжніми», «серйозними», «ідеальними». Коли післявесільна ейфорія закінчується, ви повертаєтеся у звичайне життя, і це може розчарувати.
Перший рік сімейного життя один з кризових, і частково причина цього — завищені очікування. Після весілля будь-які конфлікти, розбіжності інтересів сприймаються гостріше, подружжя ніби оцінюють — а чи правильний вибір я зробив (ла)? Сварки, які раніше не залишали сліду на ваших стосунках, зараз призводять до серйозних сумнівів і страхів.
Кращий спосіб уникнути цієї кризи: не сприймати заміжжя як рішення проблем. Ви обидва можете і повинні рости та ставати краще разом, але це не значить, що ваш хлопець перетвориться у містера досконалість. Простіше кажучи — не виходьте заміж за того, кого сподіваєтеся змінити. Не чекайте, що проблеми закінчаться, а вчіться знаходити способи вирішувати їх швидко і найменш болісно.
Не намагаєтеся зробити ваш будинок затишнішим
Ті, хто почали жити разом ще до весілля, навряд чи відчують зміни. Однак, якщо вам тільки належить з’їхатися, важливо створити відчуття спільного дому. Коли ви переїжджаєте до нього, то можете довгий час відчувати себе просто гостем і навпаки. Тому придумайте свій спосіб стати повноправними господарями квартири, нехай навіть і знімної.
Це може бути спільна покупка меблів (наприклад ліжка) або будь-яких дрібниць для дому: постільної білизни, сервізу. Так ви символізуєте початок повноцінного спільного життя.
Поспішаєте із наступним кроком
Шлюб часто стає каталізатором інших важливих рішень: купівлі квартири, народження дітей. Але вам не обов’язково поспішати з цим тільки тому, що тепер ви чоловік і дружина. Як би нав’язливо не маячили родичі з питаннями про батьківство, робіть тільки те, до чого ви дійсно готові. Немає сенсу порівнювати себе з іншими парами або намагатися догодити суспільним очікуванням: шлюб — це тільки формальність, він не зобов’язує вас бігти в банк за іпотекою або готуватися до зачаття.
Не встановлюєте кордонів з сім’єю і друзями
Цю помилку зазвичай роблять пари, які тільки почали жити разом. По суті, ви переходите з однієї сім’ї (мама, тато, брати та сестри) в іншу (ваш чоловік), тому важливо навчитися їх розмежовувати. Новий пріоритет: чоловік і життя, яке ви намагаєтеся побудувати разом, може піти всупереч з минулими звичками та інтересами.
Його сім’я і ваша повинні будуть навчитися приймати, коли ви хочете провести час з ними, а коли наодинці один з одним. Почніть встановлювати межі з самого початку спільного життя, це допоможе уникнути багатьох проблем надалі.
Користуєтеся загальними гігієнічними приладдями
Це здасться дрібницею, але в перспективі може створити багато побутових проблем. Уявіть, що у вас одна зубна паста на двох. З часом ви помічаєте, що хлопець часто залишає її відкритою, кладе не в те місце, а одного разу ви йдете чистити зуби перед сном і розумієте, що вона закінчилася (тому що хтось вивалює пів тюбика на щітку і лінується попередити, що він використав останню пасту). Люта ненависть і локальний скандал в студію.
Вирішіть, якими речами ви готові ділитися один з одним, а які хочете зберегти особистими — це допоможе уникнути багатьох конфліктів.
Віддаляєтеся від друзів і рідних
Це зворотна сторона відсутності кордонів — зробити їх дуже жорсткими та взагалі ізолювати себе від оточуючих. У перший час після початку стосунків, усі інші інтереси та зв’язки відходять на другий план, це природний процес. Але укладати все життя тільки в партнера небезпечно — у складній ситуації ви ризикуєте опинитися без підтримки.
Заохочуйте хлопця проводити час з друзями та родиною з вами або без вас, не ставайте між ними та мотивуйте його відноситися так само і до ваших близьких. Так ви збережете себе і не занудьгуєте у стосунках.
Думаєте, що вам не потрібен довгостроковий фінансовий план
Шлюб дає вам можливість ставити довгострокові фінансові цілі, тому що тепер ваші майнові відносини чітко регламентовані законом. Поговорити про пріоритети добре б ще до походу в РАЦС. Але, якщо ви вже знаєте, що ваші погляди на життя збігаються, час поговорити про їх матеріальну сторону. Складіть фінансовий план того, чого б ви хотіли досягти в майбутньому. Купівля машини, будинку, подорожі або переїзд в іншу країну — всі ці цілі вимагають підготовки та чіткого розуміння, як їх досягти.
Загальні матеріальні пріоритети допоможуть зміцнити стосунки: ви обоє розумієте, до чого йдете і відчуваєте себе впевненіше.