Не забирайте ці забруднення пилососом, інакше з дорогим пристроєм скоро можна буде попрощатися. У двадцятому столітті технології домашнього комфорту зробили крок далеко вперед і не зупинили свою ходу в двадцять першому.
Зараз ми не уявляємо собі прибирання квартири без пилососу.
Хтось віддає перевагу перевіреним варіантам, інші тестують новинки – роботизовані пристрої або так звані вертикальні пилососи, які більш компактні та стильні. Але яким би розумним не був девайс, у деяких випадках техніка не замінить людину. Розповідаємо, яке сміття в жодному разі не можна видаляти з підлоги пилососом.
Земля та рослини
Пісок із вулиці та земля для кімнатних рослин – це явно нерівні супротивники для вашого пилососу. Сила натиску і маса щітки, швидше за все, просто заженуть землю глибше в килим і забруднюють його ще сильніше. А листя кімнатних рослин може зламати техніку та додати нових забруднень.
Якщо розбився горщик з геранню, беріть до рук совок і щітку, а пилососу залиште дрібний пил.
Скло та кераміка
Зібрати маленькі уламки скляної склянки за допомогою пилососа – теж погана ідея, це може пошкодити техніку. Дрібна скляна крихта здатна застрягти в шлангу чи двигуні, порвати мішок для пилу.
Тому найкраще очищати підлогу від уламків за допомогою щітки, а потім для безпеки промокнути поверхню вологою серветкою. Ще можна наліпити смугу широкого скотчу – на ній залишаться дрібні частинки скла.
Найдрібніше: зола, бетонний пил, борошно, тирса
Зола з каміна, тирса і будівельний пил містять крихітні частинки пилу, навіть їх невелика кількість може наглухо забити фільтри і утруднити всмоктування. Борошно також додасть вам зайвих проблем, воно проникає крізь фільтри та осідає у двигуні пилососа.
Найкраще – це скористатися пульверизатором, а потім заміни вологий пил совком і щіткою.
Не пропонуйте пилососу кави
У магазинах побутової техніки є позиції, призначені спеціально для збирання рідин та вологого сміття, наприклад, кавової гущі. Але якщо у вас звичайний пилосос, ці завдання можуть виявитися для нього непосильними.
Рідке сміття може легко забити трубку пилососа та заблокувати фільтр. При цьому рідина відразу перетворить вміст пилозбірника у вологе місиво. Всмоктування води в електроприлад також може призвести до збоїв та поломок.
Найкраще прибирати рідину серветкою, ганчіркою або шваброю.
Lego – ворог пилососу
Взагалі будь-якому пристрою під силу втягнути дрібні предмети, але монетки, скріпки, шпильки та іграшки можуть заблокувати та пошкодити внутрішні частини. Краще зібрати їх руками – тоді не доведеться витрачатися на новий пилосос.
Липкі предмети
Блискітки, скотч або клей точно не призначені для збирання пилососом. Вони легко можуть забити фільтр та заблокувати роботу двигуна. Крім того, ці предмети можуть розплавитися всередині та зробити девайс небезпечним для використання.
Найвірніший спосіб впоратися з таким сміттям – це звичайна волога ганчірка. Від клею ПВА можна позбутися мильним розчином. Для інших видів клею підійде білий оцет чи ацетон.
Волосся
В великих об’ємах воно забиває трубу і намотується на щітку, в результаті пилосос перестає всмоктувати та працює вхолосту. Від зайвих зусиль ваш помічник може навіть згоріти.
Якщо вам не хочеться працювати віником, прибирайте волосся, що прилипло до щітки пилососа, відразу в процесі прибирання.