Україна продовжує нарощувати власне виробництво дронів. Арсенал Збройних сил України (ЗСУ) поповнюється розвідувальними, ударними та далекобійними безпілотниками, які здатні глибоко у тилу противника вражати військові об’єкти.
Розробники зараз випробовують FPV-дрон із машинним зором, повідомляє FREEдом.
Українські дрони атакують нафтопереробні заводи та склади з боєприпасами глибоко у тилу противника, спалюють російську бронетехніку та командні пункти. “Пташки” зі штучним інтелектом самі визначають мету знищення.
“Що стосується обсягів виробництва щодо кількості, за деякими з напрямів виробництво збільшилося вдесятеро. І ми бачимо динаміку, коли ті ж дрони, які виробляються в Україні, у кількості стали перевищувати обсяги виробництва країн на рівні всього світу”, — зауважив організатор DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій та робототехніки Валерій Яковенко.
У невеликій кімнаті четверо майстрів збирають FPV-дрони.
“У нас є ще інше приміщення, в іншому місці, де теж працюють троє людей. Також у нас є інженери, які працюють віддалено. Ми виробляємо 200-300 дронів на місяць у рамках цієї, як би сказати, виробничої зони. Ми можемо виготовляти значно більше, тут питання лише у фінансуванні та замовленнях”, — розповів директор компанії-розробника БпЛА Максим Клименко.
Зараз увага розробників прикута до електронного “джмелю” — його обладнали мікрокомп’ютером.
“У цього мікрокомп’ютера така ж потужність, як у нас у 2000-ті роки ці “Пентіуми” та інші пристрої. Його монтують у борт-дрон, і він здатний нести операційну систему, яка може виконувати, в принципі, будь-які завдання, які ми поставимо їй. Для пошуку мети залучені в нашому випадку дві нейромережі”, — пояснює Максим Клименко.
Безпілотник із машинним зором здатний розпізнавати ворожі об’єкти та самостійно їх знищувати. Крім того, він стійкий проти РЕБів.
“Якщо пілот розуміє, що в області діє РЕБ або йому потрібно точно вразити якусь мету, його завдання десь приблизно за 200 м до мети розмістити цю мету в синьому квадратику і натиснути кнопку Fire, після цього дрон вразить цю мету”, — розповів інженер компанії-розробника БпЛА Дмитро.
Розробник Максим показав роботу дрону. Максим імітує ціль, дрон її сканує і не відпускає ні на крок. Ціль рухається у квадраті. “Розумного” камікадзе фахівці випробовують на полігоні. Розробники зізнаються, що безпілотник ще треба вдосконалити й лише потім зразки відправлять бійцям на фронт.
“Ми до цієї розробки прийшли десь на початку цього року. Відповідно співпрацюємо з командою розробників програмного забезпечення. Цей дрон у нас проходить тестові випробування на полігоні, ми досягаємо високої ефективності влучення. Нині вона у нас у районі 30-40%. Ми плануємо десь до початку зими закінчити це”, — повідомив директор компанії-розробника Максим Клименко.
Грозою російських нафтобаз став український камікадзе “Лютий”. Він уже довів свою ефективність — успішно атакував ворожі стратегічні об’єкти, у тому числі у Сочі, Санкт-Петербурзі, Рязані, Нижньому Новгороді. За своєю конструкцією “Лютий” трохи нагадує зменшений “Байрактар”. У дрону чудова аеродинаміка, економія палива і він здатний подолати близько 1 тис. км.
“Використовується цілий діапазон різноманітних пристроїв, які здатні з високою ефективністю обходити протиповітряну оборону противника, долати РЕБи з високою ефективністю, та ефективно “уламками”, як кажуть російські пропагандисти, знищувати цілі підприємства, які залучені до військово-промислової галузі країни-терориста”, — зазначив співорганізатор DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій та робототехніки Валерій Яковенко.
В Україні близько 200 підприємств розробляють дрони різних типів. І з’являються нові і нові розробки, які ефективно знищують ворога.