Курська операція Збройних сил України має стратегічне значення та допоможе справедливо закінчити війну. Про це заявив президент України Володимир Зеленський.
Наразі Сили оборони утримують позиції, зайняті під час наступу. Як зазначають аналітики Інституту вивчення війни (ISW), російській армії не вдається витіснити українських військових із зайнятих територій, повідомляє FREEДОМ.
Кремлівські пропагандисти поширюють черговий фейк: нібито Україна здійснила ракетну атаку на Курську атомну електростанцію.
“Звичайно, ніхто не бив по АЕС, у цьому немає жодної доцільності. Росіяни показують якусь пожежу у Курчатові, і на відео є вибух на землі. До чого тут обстріл АЕС? Вона далеко. Нічого спільного з атакою на Курську АЕС немає”, — прокоментував керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко у Telegram.
Тим часом Росія продовжує обстрілювати свої ж території. Під масовані атаки російської армії потрапляють навіть ті населені пункти, де немає українських військових.
“Ітимемо, тому що вікна вибиті всі… Наші стріляли, я так думаю”, — каже росіянка.
“Ворог продовжує знищувати власне населення та власну інфраструктуру. Сьогодні по місту Суджа було завдано трьох авіаційних ударів керованими авіабомбами. Внаслідок чого знищено ремонтний завод, будинки мирних жителів”, — підтверджує представник української військової комендатури у Курській області Олексій Дмитрашковський.
Поки російська армія продовжує знищувати свої ж території, українські військові забезпечують людей їжею та ліками, розв’язують проблему з електропостачанням. Допомагають місцевим жителям зв’язатися з родичами.
“Людо, доню. Я твоя мати. Живі, здорові, не хвилюйся. Хлопці нам допомагають. І продуктів у нас багато”, — передає доньці місцева мешканка.
Українські військові наразі зосереджені на двох завданнях, пояснюють експерти. Перше — утримати підконтрольні ЗСУ території у Курській області. Друге — розширити плацдарм, зокрема у Глушківському районі.
“Наступальні операції, які не припиняються іноді в південно-західній частині Курської області — це Глушковський район. Де, я хочу нагадати, після того, як російські війська здійснили невдалі спроби контрнаступних дій у районі Кореневого, українські війська відповіли тим, що з Сумської області провели прорив у двох місцях на території Курської області. Сьогодні там не припиняються бойові дії”, — прокоментував керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Росії потрібні десятки тисяч військових, щоб стримувати ЗСУ в Курській області, і ще більше — щоб витіснити, впевнені аналітики.
“Присутність українських військ у Курській області, зважаючи на все, істотно ускладнює розширення оперативних резервів Росії. Російське військове командування домагається того, щоб ці резерви брали участь у певному пріоритетному секторі замість розподіляти війська по всьому театру військових дій. Це свідчить про те, що йдеться про резерви “оперативного”, а не “стратегічного” рівня”, — наголошується у звіті Інституту вивчення війни.
Російське командування змушене перекидати війська з інших ділянок фронту. На цей момент угруповання російських військ на Курському напрямку налічує від 40 до 60 тис. осіб. Поки що спроби чинити тиск на Сили оборони України з північного, східного та західного флангів очікуваних результатів не принесли. А нестача живої сили ставить під питання реалізацію наказу Путіна — звільнити Курську область у найкоротший термін.