Кожен новий кандидат на вступ до Євросоюзу проходить складнішу процедуру, ніж ті, які проходили її спочатку. Тому для України цей шлях у рази складніший, ніж для інших країн, які стали членами ЄС набагато раніше.
Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився президент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.
“Євросоюз, за всієї критики щодо того, що він не може ніяк ухвалити рішення про перегляд процедури голосування за концептуальними рішеннями, все одно вчиться. І помилки попереднього, наприклад, кандидата, вони врахували, і їх перекривають для наступного. Тому вступ України в рази складніший, ніж був у тих, хто стояв на початку шляху. І від цього Євросоюз стає сильнішим, бо розуміє, які тонкі матерії і де є. З кожним новим членом ЄС намагається прибрати попередню проблему”, — сказав політолог.
Стартові вимоги до тієї ж Угорщини сильно відрізняються від тих, які є зараз до України, акцентував Лісний.
“І Угорщина, до речі, відіграє погану роль у цьому моменті, бо Євросоюз бачить, що, мовляв, а ми ось таку країну прийняли і ось такі проблеми маємо, тому наступну державу, яку будемо приймати, обкладемо зобов’язаннями і такими рамками, щоб не отримати якогось чергового проблемного колегу”, — сказав політолог.
На його думку, таким чином Євросоюз стає сильнішим, враховуючи попередні помилки. Однак, вважає політолог, і з тими країнами, які вже давно стали членами ЄС, також необхідно опрацьовувати нові правила роботи.
“ЄС має розуміти, що з тими членами, які приєдналися давно, зокрема й Угорщина, і яких було прийнято з політичною волею, як то кажуть, за необхідності на той момент, потрібно опрацьовувати нові правила роботи всередині. Бо що більше буде членів у Євросоюзі, то складніше надалі ухвалювати рішення, і це буде не про ефективність. Тому будемо очікувати, що, по-перше, до нас поставляться зі справедливістю, до [прем’єра Угорщини] Орбана — з усією суворістю. І знайдуть усе-таки важелі впливу, самі перепрошиються, щоб стати сильнішими й ефективнішими”, — резюмував гість ефіру.