Ароматну корицю господині люблять використовувати для приготування десертів. Але вона згодиться не тільки в кулінарії – ця спеція може бути дуже корисною в догляді за кімнатними рослинами.
Корицю не випадково обрали для догляду за рослинами. Вона містить циннамальдегід – харчовий фунгіцид, нетоксичний для людського організму, але потужний у боротьбі проти мікробів. Він має протигрибкову і антибактеріальну дію. А деяких шкідників відлякує своїм специфічним запахом.
Розповідаємо, в яких випадках кориця стане в нагоді для ваших кімнатних рослин.
Для вкорінення рослин
Оскільки кориця – чудовий антисептик, нею можна присипати корінці під час пересадки. Вона допомагає рослині швидше прижитися і краще вкоренитися. А ще робить більш стійкою до грибкових захворювань. Для кращого ефекту рослину можна полити розчином кориці. В 1 л кип’яченої води додається щіпка спеції і розмішується. Після того, як розчин охолоне, можна полити ним ґрунт, але не торкаючись листя. Цю процедуру можна здійснювати раз на тиждень.
Для прискорення регенерації
Оскільки ця спеція має антибактеріальну дію, вона чудово заліковує рани – пошкоджені корінці, листочки, стебла. Щоб у зрізи не потрапили мікроби, їх присипають корицею.
Проти плісняви і грибкових захворювань
Припилити спецією можна ґрунт, якщо він раптом почав пліснявіти або ж з’явився грибок. Якщо з першого разу не вдалося вирішити проблему, процедуру потрібно повторити через тиждень.
Проти павутинних кліщів
Павутинний кліщ – серйозний шкідник. Він обплутує павутинкою рослину і живиться її соками. Якщо вчасно від них не позбавитися, рослина помре. Її слід обробити спеціальним розчином із 1 чайної ложки кориці, 1 чайної ложки гвоздики і 1 л окропу. Все це потрібно розмішати, охолодити, додати 2 столові ложки подрібненого часнику і настоювати впродовж години. Після цього – процідити, додати 2 краплі рідкого мила, перемішати і з пульверизатора обробити рослину. Процедуру можна повторювати раз на три дні впродовж двох тижнів.
Проти мурах і мошок
Майже всі квітникарки мали таку проблему: у кімнатних рослинах заводилися комахи. Щіпка кориці, розсипана в горщику, змусить їх шукати інше місце для життя.