В присадибній зоні або на дачних ділянках часто можна побачити розкішні горіхи. Якщо про плодові дерева з осені заведено піклуватися, про це дерево чомусь забувають.
Вважається, що горіхам не потрібен догляд, вони можуть рости самі по собі. Помилкова думка, яку потрібно виправляти, щоб мати щедрий врожай смачних волоських горіхів.
Підготовка волоського горіха до зими
Як і іншим деревам, йому потрібно проводити санітарну обрізку та формування крони. Це допоможе дереву краще пережити зиму та навантаження від снігу. Виріжте всі слабкі та хворі гілки. Приділіть увагу вертикальним гілкам. Їх також видаляють. В ідеалі горіху потрібно сформувати крону, яка буде розкидиста в сторони. Таким чином він зможе краще рости на сонці, а не мати загущену тіньову крону.
За 3 тижні до заморозків горіх потрібно полити. Дерево повинно встигнути ввібрати вологу. Це критично важливий момент. Дерева, які восени полили до холодів, краще переносять морози та не отримують морозобійні пошкодження. Підгодуйте горіх добривами з підвищеним вмістом калію та фосфору для укріплення кореневої системи.
Захист від гризунів виконують за допомогою мульчування. Покладіть в пристовбурне коло тирсу або сухе листя та поставте сіткову огорожу заввишки до 1 м. Такий догляд допоможе підготувати дерево до холодів та забезпечить закладання врожайності на наступний рік.