Коли стає прохолодно і тепле повітря в приміщенні контактує з холодним склом, на вікнах з’являється конденсат. Надмірна кількість конденсату призводить до вогкості, що сприяє розвитку цвілі і може бути шкідливим для вашого здоров’я. Уникнути проблеми допоможуть кімнатні квіти.
«Конденсат – це проблема, з якою зіткнуться взимку майже всі. Хороша новина полягає в тому, що є способи контролювати це явище. Якщо вікна запітніли, потрібно знизити рівень вологи у домі. У цьому можуть допомогти деякі рослини. Вони мають чудовий вигляд і можуть збалансувати вологість у приміщенні», – пояснює експерт з догляду за рослинами Кріс Боннетт.
Найкраще впоратися з конденсатом можуть ці кімнатні квіти.
Хлорофітум. Вигідна рослина. Доглядати за нею легко – вона потребує поливу 1-2 рази на тиждень. При цьому чудово справляється з видаленням шкідливих забруднень у домі і збалансовує рівень вологості в приміщенні. Там, де є хлорофітум, конденсат та пліснява відсутні.
Тілландсія. Багаторічна рослина, сукулент. У період цвітіння неймовірно красива. Але крім приємної зовнішності вона має і приємні властивості – живитися вологістю з повітря.
Спатифіллум. Він буквально розквітає в умовах високій вологості. Саме таку рослину можна ставити в місцях, де найбільший ризик утворення цвілі. Крім того, що листя спатифіллума поглинають вологу, вони ще й не потребують прямого сонячного світла. Ідеальний кандидат, щоб стояти у вогкому кутку!
Сансевієрія. Тещин язик, як називають у народі цю рослину, славиться своєю витривалістю і адаптивністю. А ще тим, що любить поглинати вологу з навколишнього середовища, запобігаючи таким чином появі конденсату.
Орхідея. Ця тропічна рослина звикла усі поживні речовини та вологу отримувати з навколишнього середовища. Тому вдома може попрацювати «осушувачем» повітря.
Алое вера. На думку експертів, це ідеальний варіант для розміщення не тільки на підвіконні, а й у ванній кімнаті. Рослина має виняткову здатністю очищати повітря і уникати появи цвілі та конденсату.