Вважається, що п’ять мільйонів смертей у всьому світі можна було б запобігти щороку, якби всі неактивні люди почали займатися спортом.
Ішемічна хвороба серця є найпоширенішим типом. Це відбувається, коли артерії звужуються через накопичення жирових речовин уздовж їх стінок, і може призвести до смерті, якщо його не лікувати.
Загальновизнаними причинами серцево-судинних захворювань є надмірна вага, куріння, високий рівень холестерину та діабет. Недолік фізичних вправ також часто згадується органами охорони здоров’я як причину. Бездіяльність може призвести до накопичення жирових відкладень у артеріях.
Однак дослідження показало, що щоразу, коли ви збільшуєте час бездіяльності на 10 хвилин, це може підвищити ризик серцевих захворювань. Це також збільшує ймовірність смертності від усіх причин на 5,6%. Так само кожні додаткові 10 хвилин фізичної активності знижують ризик смерті на 6,5%.
Низький рівень фізичної активності (ФА) та висока тривалість сидячого способу життя (ВН) поширені серед людей похилого віку, а відсутність ФА є фактором ризику серцево-судинних захворювань (ССЗ). Знань про асоціацію з вимірюваними акселерометром ФА, ST та ризиком ССЗ у людей похилого віку недостатньо. У цьому дослідженні вивчається зв’язок ФА та ST, виміряних за допомогою акселерометра, із серцево-судинним ризиком, виміряним з використанням шкали ризику Framingham (FRS), та смертністю від усіх причин у людей похилого віку.
У рамках дослідження команда вивчила дані 660 людей похилого віку із середнім віком 69 років. Їхню фізичну активність і час сидячого способу життя вимірювали за допомогою наручних акселерометрів протягом двох тижнів.