У Курахівському водосховищі у 200 разів менше води, ніж в Каховському, нагадав еколог. Це означає, що не слід боятись «цунамі» висотою кілька метрів, яке пішло б вниз по річці Вовчій.
Поки що екологи не мають можливості дістатись до Курахівської дамби, щоб оцінити наслідки підриву для навколишнього середовища. Тим часом місцева влада стверджує, що ворог пошкодив один шлюз на дамбі, вода рухається вниз від села Старі Терни, але поки що загрози затоплення немає. Про наслідки атаки РФ на дамбу біля Курахового у ефірі телеканалу «Суспільне» розповіли начальник Курахівської МВА Роман Падун та еколог Олег Листопад.
Підрив Курахівського водосховища — які наслідки
Роман Падун пояснив, що на сьогодні не має можливості обстежити дамбу, щоб встановити наслідки російського удару. Попередньо відомо, що отримав пошкодження один шлюз, через який тече вода вниз по течії від села Старі Терни. Поки що підтоплень будинків немає, але рівень річки Вовчої продовжує зростати, заявив посадовець.
«Зв’язувався з колегами — критичної ситуації немає, підтоплених будинків поки що немає», — сказав він у телефонному коментарі журналістам.
Начальник Курахівської МВА також додав, що ворог не вперше намагався поцілити по дамбі і зашкодити логістиці Сил оборони. З його слів, протягом останніх кількох місяців ЗС РФ не раз бомбардували місцевість керованими авіабомбами.
Експерт з питань довкілля Олег Листопад пояснив в ефірі телеканалу, якими можуть бути наслідки руйнування Курахівської дамби. Найперше він заспокоїв, що не буде «цунамі води», як то сталось після російського підриву дамби Каховського водосховища. Причина — через на порядок менший об’єм водосховища біля Курахове (0,08 куб. км) проти 18 куб. км під Новою Каховкою. Втім, підняття води, яке не є характерним для осіннього сезону, згубно вплине на рослини та тварин. Шкода також буде для людей, які збудували помешкання близько біля річки, додав співрозмовник журналістів.
«Це абсолютно неспівставні масштаби. Тобто підстав для паніки такої немає. Пошкодили один зі шлюзів, судячи зі швидкості витікання. Якби просто десь вдарили по греблі, то не було б такого витоку достатньо потужного. [Наслідки] неможливо оцінити, тому що потрібно, щоб група екологів провела відповідні заміри, і навіть те, що ми маємо космічні знімки, не дасть нам [такої] можливості», — підсумував Листопад.