Голод може проявлятися у різних формах: від бурчання в шлунку до головного болю, але в будь-якому випадку це неприємно. Особливо, якщо ви начебто тільки нещодавно поїли.
Причини, через які ми відчуваємо голод, дуже різноманітні і іноді не мають взагалі нічого спільного з їжею, повідомляє 24 Канал з посиланням на Live Strong. І хоча голод є важливою підказкою для тіла, що час зарядитися поживними речовинами, іноді він може вказувати й на зовсім інше.
Ви недостатньо спите
Наступного разу, коли ви потягнетеся за перекусом, запитайте себе, а чи не потрібно вам замість цього подрімати. Дієтологиня Дженніфер Гілберт переконує, що достатній сон на день – це від семи до дев’яти годин, залежно від людини. А якщо ви спатимете менше, тоді це може призвести до короткочасного сплеску гормону греліну, який підвищує апетити, а також до падіння лептину – гормону, що мав би його знижувати.
Ви зневоднені
Чимало людей відчувають млявість та запаморочення і думають, що їм потрібно поїсти, проте насправді вини просто плутають голод зі спрагою.
Вживання приблизно 2 літрів води щодня буде ідеальним для гідратації, і коли настає “голод”, експерти радять спершу зробити ковток води, а вже потім шукати щось їсти.
Ви сидите на модній дієті
Не є великою таємницею, що різке обмеження калорій для схуднення може призвести до того, що ви будете відчувати себе голоднішими, ніж зазвичай. Та причина полягає не тільки в тому, що люди їдять менше під час дієти.
Проблема може ховатися і в іншому: дуже часто ці дієти виключають деякі групи продуктів, такі як білки, вуглеводи чи жири, а це зовсім не корисно для вашого організму.
Вам нудно
Так, навіть це може бути причиною! Якщо ви дивитеся фільм і помічаєте, що бездумно тягнетеся до чипсів чи печива, це може свідчити про те, що ви перекушуєте від нудьги. Дослідження виявило, що люди частіше їдять у період нудьги, тривоги чи депресії, ніж тоді, коли відчувають позитивні емоції.
У вашій їжі забагато солі
Ще одне дослідження у Journal of Clinical Investigation показало, що дієти з високим вмістом натрію насправді можуть посилити відчуття голоду у довгостроковій перспективі. Причина полягає в тому, що натрій змушує організм утримувати рідину, а для її зберігання вам потрібно більше енергії та калорій.