Кріт може завдати багато неприємностей на городі. Це маленьке звірятко живе під землею, риє ходи, здатне пошкодити частину врожаю і розпушити всю ділянку, якщо йому не завадити.
Найпростіший спосіб позбутися крота – це відлякати його. Він боїться шумів і вібрацій, бо сприймає їх як рухи хижака на поверхні, передають Добрі Новини.
На ділянці можна встановити вітровики з банок або пляшок. Існують також спеціальні ультразвукові прилади, що відлякують кротів та мишей. Ще один простий спосіб – посадити на території рослини з різким запахом, такі як нарциси, королівські рябчики, цибуля, часник, чорнобривці та рицину. Вони відлякуватимуть кротів своїм ароматом.
Корисним є також встановлення по периметру ділянки на глибині півметра сітки з дрібними осередками, або використання руберойду. Ці перешкоди не дозволяють кротам прориватися на ділянку. Отруйні приманки не діють на кротів, проте можна застосувати газ. Для цього трохи карбіду кальцію закладається в кротові ходи: при контакті з вологою виділяється отруйний газ, що виганяє тварин.
Існують також димові пристрої, що задимлюють ходи, змушуючи кротів покидати підземні укриття або задихатися в ґрунті. Водночас важливо спостерігати ззовні, чекаючи, поки кріт з’явиться на поверхні. Також ви можете скористатися лопатою: вставте шланг у хід, затопіть його водою та чекайте, поки кріт вийде на поверхню у пошуках порятунку.
Ще одним ефективним способом є полювання на крота з використанням пасток і капканів у його тунелях. Поряд із недавньою кротовиною можна встановити капкан, силки або тунельну пастку, накрити їх дощечкою чи присипати землею. Пересуваючись тунелями, кріт потрапляє в пастку і залишається там.
Тож спробуйте скористатися нашими порадами, щоб зпровадити з присадибної ділянки чи дачі цих маленьких непроханих “гостей”.