Люди, які не мають саду і городу вважають, що взимку городники повністю відпочивають, адже все засипане снігом і робити щось не потрібно.
Але насправді дачники мають обов’язково робити певні процеси, щоб полегшити весняні роботи та допомогти деревам і рослинам зимувати та готуватися до весни різними способами.
Деякі дерева потребують обрізання саме взимку, а також багато рослин городники сіють саме у сніг. Що треба обов’язково зробити зимою на городі та саду, розповідає Хочу.
-
Струсити сніг із кущів, чагарників і дерев. Молоді дерева потрібно звільняти від снігу, адже він може зламати гілки, які під вагою схиляються до землі. Але робити це треба обережно мітлою чи віником, а не граблями чи лопатою, щоб не пошкодити кору та гілки.
-
Розтопити сніг. Талий сніг корисний для підливання кімнатних квітів і розсади. Можна налити талу воду у каністри чи пляшки і залишити у сараї, чи гаражі.
-
Обрізка дерев. Якщо у вас не вистачило часу обрізати гілки восени, то можна зробити це взимку. Головна умова: у найближчий тиждень не передбачається морозу нижче -8°C, то можна сміливо обрізати все необхідне.
-
Побілити дерева. Для цього має бути температура вища за +5°C, без дощу і снігу. Це робиться для того, щоб захистити кору від сонячних опіків навесні.
-
Обробка дерев від парші. Це робиться при плюсовій температурі. Плодові дерева, особливо груші та яблуні обробляють спеціальним розчином: 1 кг сечовини розвести у відрі (10 л) води, відфільтрувати і обприскати кору.
-
Перевірити кущі смородини на шкідників. Бруньковий кліщ часто вражає смородину, а помітити його досить легко. довгасті бруньки при ушкодженні стають круглими та великими. Тому потрібно їх зірвати і знищити, щоб кліщ не заразив інші кущі.
-
У теплиці зробити ранні посіви. У січні можна посіяти кріп, руколу, шпинат та айстри. А на підвіконні можна посіяти ранні томати і зелень.