Близько 9,5 млн доларів виділила Велика Британія на закупівлю дронів для Збройних сил України (ЗСУ).
Про це повідомили в британському уряді. Лондон планує придбати ударні та розвідувальні безпілотні літальні апарати (БпЛА), які будуть інвестовані через коаліцію безпілотників, очолювану Британією та Латвією. У найближчому майбутньому коаліція отримає ще 20 млн доларів, сказано в заяві. Кошти виділять Німеччина, Канада і Люксембург, інформує FREEДОМ.
Країни Європи готові підтримати Україну в разі, якщо нова адміністрація в Білому домі вирішить скоротити допомогу. Про це заявив глава польського Міністерства закордонних справ (МЗС).
Радослав Сікорський уже провів на цю тему переговори з колегами з Франції, Німеччини, Італії, Британії та Іспанії.
Уряд Данії передасть Україні ще дві партії винищувачів F-16. Загалом Київ отримає від Копенгагена 19 літаків такого типу.
Крім того, Данія виділить понад 130 млн євро на розвиток українського оборонно-промислового комплексу. Про це заявила прем’єр-міністерка країни Метте Фредеріксен під час візиту до Києва в тисячний день повномасштабної війни.
Крім прямої військової допомоги партнери Києва опрацьовують те, якими можуть бути гарантії безпеки для України.
Побоюючись того, що новообраний президент США Дональд Трамп може категорично виступити проти членства України в Північноатлантичному альянсі (НАТО), у деяких європейських країнах не відкидають відправлення власного військового контингенту на лінію дотику або ж у якості інструкторів.
Питання посилення військової підтримки України серед іншого обговорять у Таллінні в середині грудня лідери військового партнерства Об’єднаних експедиційних сил. На саміті будуть присутні представники Британії, країн Балтії та Скандинавії — держав, які надають Україні дві третини європейської допомоги.