Одним із найпоширеніших шкідників на ділянці є попелиця. Вона не піддається обчисленню і, незважаючи на свої розміри, завдає колосальної шкоди господарству.
Як не дивно, але в деяких випадках дачники самі запрошують цього шкідника оселитися у своєму саду. Розповімо про це. Попелиця неодмінно з’явиться після того, як ви наважитеся посадити на своїй ділянці ці три рослини.
Бузина чорна
Ягоди цієї рослини використовують частіше в народній медицині і то в окремих випадках. Цвіте бузина гарними гронами.
Рідко хто з садівників висаджує цю рослину – переважно це дикорослі кущі. І саме з бузини може початися навала попелиці.
Обприскувати в цьому випадку дерево марно і найчастіше бузина нещадно вирубується.
Троянди
Наступною, куди переселиться попелиця, якщо знищити бузину, буде троянда. Вирубувати цілий кущ заради боротьби зі шкідником навряд чи хтось наважиться.
Тому так важливо проводити обробку розарію.
Калина
Ягоди калини корисні для організму, але є сенс пошукати безпечнішу альтернативу. Справа в тому, що попелиця не просто харчується соками цього куща, вона ще й зимує на калині.
Тому справжнісінький розсадник попелиці та її потомства — це калина, і якщо поряд з нею ростуть овочеві та плодові культури, а тим паче томати, огірки, морква та парасолькові, то на 100 % попелиця влаштовується на грядці.
Якщо без калини нікуди, тобто є сенс пересадити її за межі саду та городу.