Тепер батьки можуть не забороняти своїм дітям виділяти певний час на відеоігри. Нове дослідження, яке проводилося протягом 20 років, показало, що захоплення ними позитивно впливає на кар'єру.
Про це йдеться на сайті NYP, передають Новини.Лайв.
Як проводилося дослідження
Згідно з дослідженням, відеоігри можуть надати людям навички, які можна використовувати на роботі. Серед них:
- розв'язання проблем;
- командна робота;
- лідерство;
- впевненість у собі.
За розумної міри, ігри можуть стати способом розвиватися як особисто, так і професійно.
Дослідження проводилося протягом 20 років, відстежуючи звички 23 працевлаштованих геймерів, які віддані своїм ігровим консолям. Метою було з'ясувати, чи є риси, які гравці використовують у віртуальному світі, які випадково переносяться у роботу.
Геймери сказали, що вони підходили до своєї роботи аналогічно до того, як вони вирішували б завдання у своїх улюблених іграх. Досягнення у відеоіграх допомогли їм розвинути впевненість у собі, а ще й усвідомити свої навички в оточенні колег.
Деякі з них навчилися використовувати свої лідерські навички, як-от один IT-фахівець у дослідженні.
Як саме ігри розвивають необхідні навички та сприяють побудові кар'єри
Більшість відеоігор вимагають стратегічного мислення, швидкого прийняття рішень та роботи в команді. Ці навички напряму можна переносити у робоче середовище.
Вплив стратегічних та кооперативних ігор
Наприклад, кооперативні ігри, які проходять удвох та більше людей, сприяють покращенню комунікації та лідерських здібностей, що особливо корисно для керівних посад.
Своєю чергою, стратегічні ігри розвивають аналітичне мислення та здатність до багатозадачності, плануючи свій кожен наступний крок наперед. World of Warcraft є найкращим прикладом подібних ігор, оскільки там взаємодія відбувається одночасно з сотнями людей.
Перспективи кіберспорту
Одним з напрямків є кіберспорт. Якщо ж не переносити навички, здобуті у відеоіграх, у свою роботу, то можна побудувати кар'єру прямо у віртуальному світі. Яскравим прикладом успішної команди є українська Na'Vi. Ба більше, розвиток кіберспорту створює нові робочі місця, а призові на турнірах спонукають все більше гравців долучитися до цієї сфери.
Гейміфікація в навчанні та роботі
Особливо корисно та ефективно використовувати відеоігри у корпоративному середовищі. Наприклад, тренінги у форматі ігор допомагають співробітниками швидше опанувати нові навички.
У Польщі взагалі гру This War of Mine інтегрували в навчальні програми. Так студенти можуть розвивати емпатію та соціальні навички. Її сюжет розгортається під час війни й користувач має грати за цивільних людей, які намагаються вижити в обложеному місті.
Набуття креативності та творчих здібностей
Одним з популярних жанрів ігор є пісочниця. В них на гравця діють мінімальні обмеження, і він має можливість створювати, змінювати та знищувати своє оточення.
Найкращим та найпопулярнішим прикладом з цього жанру є Minecraft. В ній є "режим виживання", який схожий на реальне життя, де потрібно стежити за своїм здоров'ям, накопичувати необхідні ресурси, долати труднощі. Все це стимулює розвиток критичного мислення, а також вміння приймати швидкі та ефективні рішення.
"Творчий режим" дозволяє втілити все, що спаде на думку гравцеві. Це можуть бути великі замки, відтворені реальні міста у справжньому масштабі або навіть функціональний комп'ютер.