Занадто багато цукру залишає неприємні сліди в організмі. Якщо ви хочете запобігти біль у шлунку та запалення, вам слід зосередитися на наступних продуктах.
Іноді на тарілці виявляється зайвий кусок торта або вся шоколадка з’їдається за один укус.
Це не ідеально для тіла, але важливо для психічного благополуччя – і не повинно вас демотивувати під час схуднення та відволікати від загального курсу: адже ніхто не ідеальний. Однак цукрові бомби можуть мати й інші негативні симптоми, окрім докорів совісті, через велику кількість додаткових калорій.
Ці наслідки загрожують після надто великої кількості цукру
Біль у животі та проблеми зі шлунком, а також втома, головний біль та ще більший голод можуть бути одними з неприємних наслідків занадто великої кількості цукру.
«Якщо ви їсте багато цукру, рівень цукру в крові стає незбалансованим, і за ним швидко слідує низький рівень. Коли це відбувається, організм зазвичай відразу прагне нових простих вуглеводів – це порочне коло», – говорить лікар-нутриціолог.
Комбінація поживних речовин для рівня цукру в крові
Щоб уникнути цього циклу, наступний прийом їжі має бути спрямований на стабілізацію рівня цукру в крові. Це означає: популярні білки, клітковина та корисні жири.
Тому що ці три компоненти уповільнюють швидкість надходження поживних речовин у кровотік. Крім того, вони активують гормони, які задовольняють апетит.
В ідеалі ці три поживні речовини можна отримати з великої кількості багатих білком овочів та джерел поживних жирів.
«Я покладаюся на насіння гарбуза, сочевицю та авокадо. Нут, протеїнові порошки рослинного походження також ідеально підходять», – сказав лікар.
Вода та клітковина для боротьби з тягою до їжі
Що ще корисно для організму: поєднання великої кількості води та клітковини. Це може допомогти позбавитися неприємного почуття здуття живота.
“Поєднання клітковини та води допомагає промити травну систему, що може зменшити здуття живота”, – пояснює нутриціолог. «Крім того, ви довше почуваєтеся ситим, а це означає, що ви краще контролюєте свою харчову поведінку наступного дня. Ходити магазинами, коли ви голодні і вам доводиться вибирати продукти, — не найкраща ідея: у вашому кошику виявляється багато шкідливих для здоров’я речей».
Тому ідеально починати день з вуглеводів, багатих на клітковину, таких як цільнозернові продукти. Щодня слід випивати щонайменше півтора-двох літрів води чи несолодкого чаю.
«За тиждень травна система повинна перекалібруватися за допомогою цієї здорової дієти і припинити потяг до шкідливих солодощів».
Протизапальні продукти
Одна з основних причин, через яку занадто багато цукру викликає погане самопочуття, полягає в тому, що він підвищує рівень цукру в крові, тим самим посилюючи запалення в організмі.
«Щоб пом’якшити збитки, наступний прийом їжі повинен містити багато протизапальних продуктів», — рекомендує лікар.
Для цього ідеально підходять:
- Хрестоцвіті овочі, такі як капуста, брюссельська капуста та цвітна капуста.
- Спеції, такі як куркума та імбир
- Насіння, багате на омега-3, таке як насіння льону.
Або навіть краще: ви можете спеціально запобігти потягу до солодкого, покладаючись на солодкі, протизапальні ягоди. Вони сповнені протизапальних флавоноїдів та ідеально підходять для задоволення постійної тяги до солодкого.
Зелені овочі заспокоюють шлунок
«Надмірне споживання цукру також може призвести до нудоти та відчуття дискомфорту в ділянці шлунка. Зелені гіркі овочі можуть дуже допомогти».