Взимку особливу важливість має показник тиску в покришках, оскільки це впливає на безпеку на засніжених та слизьких дорогах. Інспектор поліції розповів про шкоду як надлишкового, так і недостатнього показника в холодну пору.
Важливо стежити за ним та підтримувати відповідно до рекомендацій виробника, оскільки відсутність видимих пошкоджень може обдурити водіїв.
Що варто знати
У кожного автомобіля є документи, в яких зазначено рекомендований параметр, крім того, знайти потрібні цифри можна також і на внутрішній стороні дверей водія на спеціальній табличці. Неправильний тиск, надто високий або низький, може викликати серйозні проблеми. Наприклад, якщо при зміні коліс майстер накачав шини до 2 атмосфер у теплих умовах, зі зниженням температури до -20 градусів тиск може впасти до 1,6 атмосфери. Це призводить до погіршення управління, збільшення гальмівного шляху та підвищеного ризику аварії, особливо у складних зимових умовах. При цьому нестабільність при русі відзначається навіть при поїздках рівними дорогами, а кермо гірше відгукується на поворотах.
Також є недоліки і у перекачаних шин. Водій, помітивши зниження тиску, накачує шини до заводських 2,2 атмосфери, але з приходом тепла тиск може зрости вище 2,5, що робить проїзд нерівностями небезпечним. У результаті, хоча обидва варіанти небезпечні, недостатній тиск у шинах взимку становить серйознішу загрозу.