Прибирання дому для багатьох людей – не найбільш радісний процес, а хтось його взагалі ненавидить.
Японський принцип кійомеру може змінити це, адже він розглядає прибирання як щось важливе й таку собі форму медитації.
Підхід до прибирання з вдячністю
Кійомеру – це не лише принцип прибирання, а й цілий спосіб життя. Про це 24 Канал повідомляє з посиланням на Homes and Gardens.
У перекладі японське слово "кійомеру" означає очищати. Згідно з цим світоглядом, прибирання – це очищення не лише будинку, а й душі. До нього потрібно підходити з вдячністю – не думати про те, який це нудний та виснажливий процес, а переміщувати свою увагу на те, на скільки вам пощастило, що у вас є чудове місце, яке можна прибирати.
Якщо усунути негативні асоціації, то прибирання одразу стане простішим. Головне – правильно запрограмуватися на нього.
Як прибирати дім за принципом кійомеру
Перш за все, слід змінити ставлення до прибирання. Подумайте про свій дім, як про частину себе. Ви щодня йдете в душ, чистите зуби, то чому б вам щодня не доглядати й за власним домом? Наприклад, протирати пил перед тим, як ви йдете в душ, або мити туалет.
Щоб дійсно дотримуватися цієї поради, варто створити ранковий та вечірній ритуал, який буде спрямований на досягнення чистоти у вашому домі. Розпочинайте свій день з простих дій, які зададуть тон чистості й порядку – застеліть ліжко, відкрийте вікно, приберіть раковину від брудного посуду.
Окрім щоденних, варто встановити й щотижневі та щомісячні звички прибирання й ретельно їх дотримуватися.