Дослідники вперше за 15 років роботи змогли спостерігати за глибоководним наутилусом палаванським.
Глибоководне дослідницьке судно зняло на камеру істоту, яка мешкає на Землі ще з часів динозаврів, та анітрохи не змінилася з того часу, пише Express.
Експерти з Ocean Exploration Trust (OET) змогли зафільмувати одразу чотири наутилуси палаванські під час своєї експедиції навколо острова Палау, що розташовується в західній частині Тихого океану.
Наутилус палаванський зустрічається тільки у водах навколо Палау і належить до роду наутилусів. Його також називають "живою копалиною", оскільки істота не зазнала майже жодних змін протягом мільйонів років.
Уперше за 15 років роботи команда дослідницького судна E/V Nautilus змогла побачити цю незвичайну істоту.
"Перебувати на судні під час нашої першої зустрічі з цією твариною було просто неймовірно", — каже відеоінженер Джейкоб Оттавіані.
Наутилус палаванський належить до виду головоногих, як кальмари й восьминоги. У цього виду є відмінні раковини з кількома заповненими газом камерами, які допомагають істоті залишатися на плаву.
Найчастіше цей вид наутилусів можна зустріти на глибині 20-100 метрів, де вони вважають за краще залишатися непомітними серед каменів або коралів.
"Захоплююче зустріти тварину, будова тіла і поведінка якої майже не змінилися з часів динозаврів", — каже керівника експедиції Саманта Вішнак.
Як відомо, динозаври ходили по Землі з тріасового періоду, близько 245 млн років тому. Остаточно динозаври вимерли наприкінці крейдяного періоду, близько 65 млн років тому.
На цей час у дослідників дуже мало інформації про наутилуса палаванського. Істота мігрує в мілководді після настання темряви й повертається на глибину до сходу сонця. Він харчується дрібними організмами, включно з ракоподібними та молюсками, використовуючи свої щупальця, щоб схопити здобич і підтягнути її до своїх ротів, які за формою нагадують дзьоби.