Багато людей помічали у реальному житті або в кіно, що люди під час отримання поганих новин чомусь спочатку криво посміхаються. Психологи знають, чому так відбувається, тому і ви зможете дізнатися, яка причина такої поведінки.
Що потрібно знати про посмішку
Існує мало не двадцять видів посмішки. З них лише шість свідчить про переживання позитивних емоцій. Це говорить про те, що немає нічого дивного в тому, що часом ми посміхаємося, коли для цього немає ніякого приводу. Головне питання — чому ми посміхаємося, якщо на душі горе або образа.
Наприклад, посміхатися можуть ті, хто відчуває дуже сильне збентеження, гранично агресивну форму ненависті, неприязні. Щира, добра і позитивна посмішка може бути легко «діагностована» за допомогою спостереження за лицьовими зморшками в області очей. Якщо очі «посміхаються», значить, людина робить це максимально щиро. Підробити таку посмішку дуже складно — очі все одно будуть недостатньо приємними. Якщо ви не бачите роботи м’язів біля очей у верхній частині щік, то людина прикидається і спеціально натягує посмішку.
Багато хто спеціально посміхається, щоб здаватися доброзичливими, а в деяких культурах посмішка без емоцій — норма. Наприклад, на заході люди часто посміхаються один одному. У них це вже звичка.
Чому ми посміхаємося, коли нам погано
Все досить просто — ми хочемо приховати свої емоції. Наприклад, страх. Страх — одне з основних базових почуттів, яке ми не можемо контролювати. Перелякана людина часто усміхається, тому якщо ви на когось тиснете психологічно, а він або вона посміхаються у відповідь, це значить, що ви досягли бажаного ефекту. Остерігатися варто людей, які в ситуаціях, наповнених негативом, залишаються з кам’яним обличчям.
Посмішка нещастя
Вона з’являється на нашому обличчі, коли, наприклад, ми отримуємо незаслужено маленьку зарплату. Наприклад, якщо хтось із працівників виконував план і робив все максимально добре, але потім з-за якоїсь дрібниці його позбавили премії, то на його обличчі може з’явитися така посмішка. Відрізнити її можна за якоюсь «кривиною». Очі при цьому не «сміються», а сама посмішка крива, перекошена і несиметрична. Однією половиною обличчя ми посміхаємося в такому разі більше, ніж іншою.
Також дослідження показують, що більшість із нас набагато частіше починає посміхатися в присутності людини, яка успішніша, багатша або сильніша нас. В такому разі наша посмішка показує покірність. Якщо хтось нижчий вас за посадою багато посміхається у вашій присутності, це говорить про повагу.
Усмішка презирства
Вона не награна. Не думайте, що люди, які відчувають щиру огиду і презирство, награно посміхаються, щоб вас подратувати. У них це виходить абсолютно автоматично. При такій посмішці куточки губ, як би дивляться вниз, а очі трохи примружуються, наче у людини грайливий стан і настрій.
Усмішка зловтіхи
Якщо людина зловтішається відкрито, то вона посміхається злегка відкритим ротом, а її очі наповнені неприкритою агресією. Досить часто навіть ми самі висловлюємо зловтіху, просто не помічаємо цього, адже ця усмішка з’являється непомітно.
Цими посмішками наше тіло немов показує своє небажання приймати ту чи іншу емоцію. Саме тому коли хтось дізнається погану новину, він спочатку слабо усміхається, наче це неправда. Тільки після цього посмішка «розгладжується», а на її місці з’являється біль і відчай.
Необхідно розуміти, що така «гірка» посмішка жалю з’являється абсолютно несвідомо, тому не варто думати, що людина, яка це зробила, не в собі. Це норма.