Зима — складний період для більшості рослин. Перепади температур, недостатня кількість світла стають основними причинами для зміни кольору листя.
Пеларгонія не є виключенням. Це одна з улюблених рослин у багатьох квітоводів. Вона ефектна та гарно цвіте. В зимовий період пеларгонія відпочиває та набирається сил, щоб літом знову яскраво та рясно квітнути.
Взимку можна побачити, що деяке листя перестає бути зеленим. Воно і не засихає повністю, але злегка жовтіє. По краях буває суха облямівка. Якщо ви побачили таке жовто-зелене листя, не поспішайте його зривати.
Треба згадати про те, що листя потрібне рослині для фотосинтезу. Це є факт. Чим більший розмір листя, тим краще проходить процес синтезу органічних сполук з вуглекислого газу. Особливо це стосується екземплярів з нижньої частини пагонів. Взимку залиште жовто-зелене листя.
Видаляти листя з пагонів варто лише тоді, коли воно засохло. В зимовий період рекомендується тримати рослину при температурі не вище +14 градусів. А от навесні та літом пеларгонія любить світло та тепло до +25 градусів.
Варто знати ще один важливий нюанс. Пожовтіти листя може і при неправильному поливі. Якщо забагато води і є факт розвитку гнилі, потрібно скоротити кількість рідини. Пошкоджене листя цьому випадку потрібно видалити.
При правильному догляді пеларгонія буде знову гарно квітнути, починаючи з травня місяця. Пам’ятайте, що навесні потрібно починати вносити мінеральне добриво. Один раз на два тижні буде цілком достатньо. Нехай ваша пеларгонія буде гарна та здорова.