На дорогах України, зокрема у великих містах, водії все частіше помічають нову жовту розмітку.
PMG розповіли, що вона означає відповідно до Правил дорожнього руху (ПДР) та чого слід уникати керманичам.
Жовта розмітка є відносно новим елементом дорожньої інфраструктури в Україні. Вона почала активно наноситися після осені 2021 року, коли було оновлено Правила дорожнього руху. Спершу ця розмітка з’явилася в столиці та інших великих містах, де спостерігається інтенсивний рух транспорту.
За кодифікацією ПДР жовта коробчаста розмітка має порядковий номер 1.10.3. Вона слугує водіям попередженням про заборону виїзду на ділянку дороги, де нанесена ця розмітка, в умовах затору. Таку розмітку наносять, насамперед, на перехрестях із великою інтенсивністю руху.
Чому це важливо
На думку авторів змін, впровадження жовтої розмітки повинно сприяти зниженню кількості дорожньо-транспортних пригод (ДТП) на перехрестях. Однією з основних цілей є розвантаження цих ділянок у разі заторів. Коли проїзд ускладнений, жовта розмітка забороняє виїзд на неї, завдяки чому вдається уникнути повного колапсу дорожнього руху.
Що робити водіям
Водіям важливо дочекатися, поки попередні автомобілі почнуть рухатися, і лише тоді, переконавшись у наявності вільного простору для маневру, приступати до свого руху. Це допоможе не тільки дотримуватися правил, а й забезпечити безпеку на дорозі.
Пам’ятайте, дотримання правил дорожнього руху, у тому числі нових вимог, є важливим елементом безпечного пересування українськими дорогами. Будьте уважні, слідкуйте за розміткою та забезпечуйте комфорт і безпеку для всіх учасників руху.