На цивільних автомобілях, мотоциклах і навіть самокатах — так російські окупанти йдуть в атаку.
Штурми за участю БМП і танків стають рідкістю. Аналітики зазначають, це все вказує на небезмежність радянських запасів російської армії, повідомляє FREEДОМ.
У Росії зникає бронетехніка. Журналіст Майкл Накі каже, що це відзначають як “z-воєнкори”, так і українські солдати.
“Використання “пуголовка-напівбуханки” російськими військовослужбовцями в штурмових діях під час влучання дронів, звісно, всі ці додаткові сітки та інший мотлох ніяк не допомагають повністю неброньованій машині та її екіпажу пережити “приліт”. Це вже далеко не перший випадок, коли ЗС РФ переходить до використання легкового транспорту для атак українських позицій з очевидними для тих, хто штурмує, наслідками”, — заявив він.
Як зазначає Майкл Накі, проблеми з бронетехнікою почалися не вчора. Перше застосування жигулів на полі бою було в травні 2024 року. Часто російська армія в боях використовує багі та автомобілі як одноразовий транспорт для штурму передових позицій. Його часто винищують українські дрони або він підривається на фугасних мінах. Про проблеми з бронетехнікою свідчать численні відео.
“Російські штурмовики використовують повний зоопарк техніки для наступу: заґратовані “мотолиги”, багі, квадроцикл із причепом, електросамокати… Видно дедалі більший дефіцит військової техніки за небажання російського керівництва знижувати інтенсивність тиску на українські війська”, — розповів Майкл Накі.
Журналіст зазначає, що російську техніку знищують українські солдати з початку війни. Багато її було залишено, коли навесні відступали з Київської, Чернігівської та Сумської областей, а пізніше — з Харківської. Тоді ж наприкінці травня почалася розконсервація великих радянських складів.
З кожним днем війни та постійного наступу на сході України парк російської бронетехніки деградує.
“Постійна загроза українських дронів біля лінії бойового зіткнення призводила до еволюції або, скоріше, деградації тактики застосування бронетехніки. БМП, які створювалися як засоби не тільки десанту, а й безпосередньої підтримки піхоти, на полі бою використовувалися винятково для підвезення особового складу до позицій противника, після чого спішно поверталися за новою порцією штурмовиків”, — зауважив журналіст.
Також були випадки, коли військову техніку застосовували просто для блокування доріг. Та й запаси бронетехніки в російської армії за майже три роки великої війни суттєво зменшилися.
“Що стосується запасів, імовірно, російські сили досягнуть піка своїх можливостей наприкінці 2024 року, а протягом 2025 року матеріальні проблеми посилюватимуться, передбачали в британському Королівському інституті об’єднаних сил у лютому 2024 року. Наприклад, із танків та інших броньованих бойових машин близько 80% є не новими, а натомість відремонтовані, модернізовані з російських військових запасів”, — звернув увагу Майкл Накі.
Станом на 2024 рік, на зберіганні у Росії залишалося близько 3 600 бойових броньованих машин на кількох базах. Однак більша частина з них має пройти капітальний ремонт на бронетанкових заводах. Виснаження запасів очікується ближче до 2026 року. Також росіяни використали майже всі придатні для швидкого відновлення танки. Далі темпи введення в дію цієї техніки будуть тільки падати, а власне виробництво не зможе покрити втрат на фронті.