Дослідники перевірили химерну ідею про те, що заморожену курку можна приготувати, вдаряючи в неї кубиками льоду і вдаряючи її рукою.
Чи можна приготувати курку, стріляючи в неї кубиками льоду або вдаряючи її рукою? Питання може здатися безглуздим, проте останнім часом все більше людей цікавляться відповіддю на це питання. Вчені пояснили чи можливо це в теорії та на практиці, пише IFLScience.
За словами фізика Девіда Шміда з Іллінойського університету, в теорії кінетичну енергію можна використовувати для додавання тепла. Теплова енергія частково є формою кінетичної енергії: частина її належить до руху найдрібніших частинок усередині речовини. Цей рух має кінетичну енергію, яку ми не бачимо, оскільки напрямки частинок випадкові та змінюються дуже швидко.
Головна відмінність теплової та кінетичної енергії в тому, що перша являє собою хаотичний рух частинок, який здебільшого неможливо помітити неозброєним оком, тоді як друга — єдиний рух цих самих частинок, і його можна побачити.
Простими словами, достатньо додати кінетичної енергії курці, щоб її приготувати. Але як часто і наскільки сильно необхідно бити курку, щоб зробити її їстівною? Відповідь на це питання знайшов фізик Паркер Ормонд, який провів розрахунки.
Формула для перетворення кінетичної енергії в теплову 1/2mv2=mcT, де:
- середня людська рука важить близько 0,4 кг;
- середня швидкість удару становить 11 м/с;
- середня курка-гриль важить 1 кг;
- середня питома тепломісткість курки 2720 Дж/кг*с.
Ормонд також припустив, що курка повинна досягти температури 205°C, щоб вважатися "приготованою", а спочатку вона була замороженою — тобто її температура становила 0°C. Зрештою дослідник дійшов висновку, що для приготування курки одним ударом, необхідно вдарити її зі швидкістю 1665,65 м/с.
Це неймовірно велика швидкість. Але, на щастя, можна просто вдарити курку багато разів поспіль, щоб домогтися того ж результату.
Пізніше Луїс Вейз вирішив перевірити цю теорію на практиці. Перший його експеримент закінчився теплою куркою, яку також було знищено. Однак після невеликого доопрацювання він зміг пастеризувати її протягом 8 годин, використовуючи близько 135 000 ударів.
Втім, фізики попереджають, що приготування курки за допомогою ляпасів має один вельми цікавий недолік — кожна дія має рівну зворотну реакцію. Простими словами, якщо ми приготуємо курку ляпасами, ми також приготуємо і свою руку.
Щодо шматочків льоду, вчені зазначають, що курку можна приготувати, бомбардуючи її кубиками льоду, якщо вистрілити в неї досить швидко.