Радниця секретаря Ради національної безпеки та оборони Ольга Бабій заявила, що загроза масштабних відключень електроенергії (блекаутів) стала невід'ємною частиною реальності для українців, і до цього потрібно адаптуватися як суспільству.
За її словами, ця ситуація — наслідок зовнішньої агресії, і загроза буде існувати, «доки у нас є такий сусід». Бабій наголосила, що вміння жити в умовах, коли будь-якої миті можуть зникнути електрика, опалення та водопостачання, тепер має стати навичкою, яку потрібно передавати наступним поколінням.
«Українці повинні навчитися та навчити дітей, онуків та правнуків жити в умовах, коли будь-якої миті може пропасти світло, тепло та вода. Це наше нове життя», — сказала вона.
Також радниця РНБО констатувала, що життя в столиці, зокрема в Києві, вже стало критично складним для багатьох мешканців, оскільки деякі з них тижнями залишаються без електропостачання та опалення.
