Спеціаліст відділу харчування та дієтології Меморіальної лікарні Шишлі Румейса Календжі повідомила про те, що в якості профілактики недуг верхніх дихальних шляхів одним з найпопулярніших варіантів є перцева м'ята. Вона має жарознижувальні властивості і не дає розповсюджуватися деяким бактеріям. М'яту рекомендують заварювати, а потім вдихати - це допомагає дихальних шляхах залишатися чистими. Також - це сприяє подоланню закладеності носа.
В якості однієї з найдієвіших трав від зараження виступає шавлія. Достеменно відомо, що компоненти, які є в її складі, неймовірно корисні при самих різних інфекціях порожнини рота і горла - наприклад, при тому ж фарингіті. Для цього шавлію додають в кип'ячену, але не егарячу воду і варять протягом 10 хвилин. Проте, важливо знати міру - передозування лікарської шавлії може спровокувати пошкодження печінки або ж епілептичні напади. Майбутні мами та жінки повинні також використовувати шавлію з обережністю.
На третьому місці корисного «рослинного» рейтингу стоїть липа. Саме вона виступає в якості потужного знеболювального і протизапального засобу. Відвар липи може пом'якшити горло і повністю запобігти подразненню слизової. Також у багатьох дослідженнях встановили, що деякі її компоненти можуть надати заспокійливу дію після того, як їх додали в чай.
Евкаліпт може бути корисний як допоміжний засіб безпосередньо в момент лікування респіраторних захворювань.