Веброзробник, робототехнік, дизайнер інтерфейсів, менеджер проєктів, фахівець з електронного обладнання та персональний тренер — це професії, у яких ви можете зробити кар’єру. Ринок праці динамічно змінюється, тому складно передбачити, що буде працювати через 3, 5 або 10 років.
Програміст сайтів
Уже кілька років говорять про величезний потенціал в ІТ-індустрії, яка сьогодні є однією з кращих, що розвиваються у світі. Ось чому замість навчання все більше людей вибирають курси, що дають змогу за кілька тижнів стати молодшим фронт-розробником. Академія Шаг пропонує таку можливість
Цікаво, що серед курсантів є не тільки молоді люди, а й ті, хто хоче змінити професію. Це вчитель, студентка зоотехніки та мати в декретній відпустці. Це ті люди, які довели, що і ви зможете. Випускники знаходять роботу в ІТ упродовж 3 місяців після завершення навчання.
Пам’ятайте, що основи для роботи в професії фронтового розробника можуть бути вивчені впродовж декількох тижнів. Зарплата швидко збільшується зі стажем. На істотні підвищення можна розраховувати навіть кожні кілька місяців.
Робототехніка
Це ще одна професія, присвячена комплексному програмуванню промислових роботів. Попри таке визначення, робототехніка зовсім не професія з науково-фантастичного фільму. Уже зараз на заводах у всьому світі щодня з’являється близько тисячі нових роботів, тим самим створюючи потребу в найманні фахівців для їхнього програмування.
Лідером у галузі залишається Південна Корея, де на 10 тис. співробітників припадає 437 роботів. За умови, що ми досягнемо такого рівня роботизації, як Корея, фахівців для обслуговування роботів, особливо в автомобільному, харчовому або м’ясному секторах, потрібно буде багато. Тому варто навчитися цьому, особливо тому, що фахівець у сфері автоматизації та робототехніки може розраховувати на високу зарплату.
Дизайнер інтерфейсів
Це професія, яка поряд із розробником часто згадується як настільки ж перспективна, хоча і в цьому випадку індустрія зазнає динамічних змін. Сьогодні від спеціаліста», що розробляє сайти та додатки, уже потрібні не тільки самі художні здібності, а й основи програмування і знання дизайну під певні пристрої, такі як, наприклад, смартфони, годинники, планшети або окуляри для розширеної реальності. Чи вигідно працювати в цій професії? Безумовно, так.
Менеджер проєктів
Project manager — це професія, яка кілька років тому була дуже популярна. Сьогодні, з появою нових команд розробників, спостерігається еволюція цієї спеціальності. Нині для того, щоби зайняти цей тип посади, уже недостатньо просто отримати вищу освіту в сфері управління й маркетингу.
Чому? Тому, що хороший менеджер проєктів, щоби відмінно керувати командою співробітників, має орієнтуватися в галузі, у якій вони працюють. Тобто, якщо він балотується в ІТ-сектор, він має володіти не тільки управлінськими навичками, а і знати основи програмування.
Майбутнє зараз
Як випливає з наведеного вище списку, попит на співробітників, насамперед на ІТ-відділи та людей із хоча б базовими знаннями в галузі програмування, не тільки є, але й буде рости. На цей час професія програміста доступна для всіх. Однак необхідною умовою для зміни життя є взяти справи у свої руки прямо зараз, перш ніж вас випередять інші. Хоча програмний bootcamp не легкий, що вимагає 15–20 годин самостійної роботи на тиждень упродовж 3 місяців, він, безумовно, є життєздатною конкуренцією для декількох років навчання.
Тільки уявіть, у якому місці ми могли б бути зараз, якби рішення про зміну професії прийняли рік тому. Тому відкладати не варто, оскільки професійне майбутнє дійсно може змінитися, навіть за кілька місяців.