Інформаційний сервіс Гід з державних послуг є багатофункціональним ресурсом, розробленим у допомогу користувачам. Відвідувачі офіційного державного порталу мають змогу в зручному онлайн-режимі отримати докладну інформацію про будь-які адміністративні послуги. Це стосується також отримання висновку з оцінки впливу на довколишнє середовище, потрібний компаніям для законного ведення підприємницької діяльності.
Порядок користування послугою
Підприємства, що зареєстровані як юридичні особи, або фірми з організаційно-правовим статусом ФОП, звертаються до державних органів за видачею різних дозвільних та посвідчувальних документів. Перед запровадженням підприємницької діяльності суб’єктам господарювання потрібна оцінка впливу на довкілля, висновок з якої є головною умовою роботи компанії. Без наявності такого документу законодавством країни заборонено здійснювати підприємницьку діяльність. Гід з державних послуг пояснює, як отримати висновок. Для цього потрібно:
● зайти на офіційний портал державних послуг;
● знайти потрібну послугу за словом або словосполученням, або за ідентифікатором 01551;
● ознайомитися з процедурою оформлення висновку з оцінки впливу на довкілля;
● створити запит на отримання даної державної послуги;
● отримати результат згідно з затвердженою законодавством формою.
Звернутися з заявою можуть фізичні особи-підприємці та юридичні особи. Послуга надається цілком безкоштовно. Термін очікування висновку з оцінки впливу на довкілля складає 25 робочих днів з моменту завершення громадського обговорення.
Особливості отримання висновку
Щоб скористатися державною послугою, варто отримати деталі про послугу на інформаційному порталі Гід. Це прискорює отримання результату. Підприємству можуть відмовити у видачі рішення за відсутності висновку щодо впливу на довкілля, адже виконання екоумов обов’язкове. Видачу документів здійснюють:
● райдержадміністрації;
● територіальні державні органи Міндовкілля;
● відомство щодо захисту довкілля.
Для отримання послуги можна звернутися у відповідні державні органи особисто або створити письмовий запит в електронному вигляді.
Також треба підготувати наступний пакет документів:
● оголошення про початок громадського обговорення звіту;
● складений за вимогами звіт з оцінки впливу на довкілля;
● підтверджуючі документи та матеріали.
За останнім пунктом компанії треба надати відомості, що доводять факт оприлюднення, опублікування або розміщення інформації повідомлення про планову діяльність, що підлягає оцінці. Компанії може бути відмовлено у наданні висновку, якщо відсутні деякі документи або папери містять недостовірні відомості.