Буржуйка - це піч, яка здавна використовувалася для забезпечення тепла у квартирі при відсутності централізованого опалення.
Її можна поставити в гаражі або на дачі, але з огляду на прогнози про важку і холодну зиму, українці подумують про те, щоб встановити таку піч у своїх квартирах.
Як працює пічка-буржуйка і чи можлива її присутність у багатоквартирному будинку.
Чи можна поставити буржуйку у квартирі - буква закону
В цілому, встановлювати таку піч в житловій квартирі, згідно із законодавством нашої країни, не можна.
Це суперечить правилам пожежної безпеки, тому, якщо в результаті використання буржуйки постраждає будинок або квартири інших людей, то ви будете притягнуті до кримінальної відповідальності.
Крім того, існує ряд проблем, з якими зіткнеться власник такого типу опалення:
- нікуди виводити дим - або використовувати вентиляцію (що заборонено), або встановити трубу у вікні або стіні, але через це в квартирі буде ще холодніше;
- буржуйка опалює тільки одну кімнату, а не всю квартиру;
- великі ризики пожежі через постійне джерело відкритого вогню.
Єдиний варіант, при якому установка буржуйки виправдана - це практично повністю зруйновані будинки, де неможливо відновити газо - і електропостачання для обігріву приміщення. І то, ви повинні розуміти, що вам доведеться не відходити від грубки, щоб зігрітися.
Як встановити буржуйку в квартирі - інструкція
Якщо ви все-таки вирішили, що хочете ризикнути і поставити у себе вдома таку піч, УНІАН зібрав деякі поради, які допоможуть вам спорудити обігрівальний пристрій.
Для цього вам знадобляться:
- зварювальний апарат, щонайменше, на 200А і електроди, захисна маска і костюм для зварювання;
- болгарка (шліфмашинка), відрізні і шліфувальні круги по металу;
- шлаковідділювач (молоток);
- металева щітка;
- молоток, зубило, плоскогубці;
- рулетка, метр, крейда;
- дриль, зварювання по металу.
Використовуючи цей набір інструментів, ви можете виготовити саморобну буржуйку. Їх існує кілька видів.
Буржуйка своїми руками з бочки або труби
На потрібному рівні обраної ємності необхідно відзначити отвори для зольника і входу в точку. З вирізаних частин зробити дверцята, обрамити металевими пластинами і поставити клямку. Внизу від клямки (приблизно на відстані 10 см) всередині бочки приварити кронштейни - на них буде покладений колосник.
ВАЖЛИВО: якщо ви робите грубку з труби, то дно і нижня частина повинні бути заварені.
До нижньої частини необхідно приварити ніжки, а у верхній зробити отвір для димоходу і в нього вварити трубу. Потім встановити дверцята на петлі, визначити розташування замку.
Якщо ви хочете, щоб піч виглядала пристойно, то краще зачистити всі шви, а сам пристрій покрити жаростійкою фарбою. В кінці - встановити буржуйку і під'єднати до димоходу.
Буржуйка своїми руками з газового балона
Такий варіант вважається другим за популярністю, через те, що старий газовий балон майже ідеально повторює форму буржуйки та підходить для створення якісної печі.
Вам потрібно зрізати верх балона разом з краном, а в області дна вирізати квадратний отвір, яке буде входом в топку. З отриманого вирізаного листа робляться дверцята. Далі потрібно до них прикріпити замок і встановити її на петлі. Потім на тій стінці балона, яка буде згодом дном, вирізаються отвори, що грають роль колосника. Під ними вам треба зварюванням закріпити короб з тонкого металу - майбутній зольник. В кінці приварюють ніжки, а в задній стінці вирізуєте круглий отвір, приварюючи туди трубу для димоходу.
Деякі умільці розміщують у верхній частині такої буржуйки плиту, ви можете зробити так само - достатньо лише приварити рамку зі сталевої арматури.
Існує ще один тип подібних печей - буржуйка на відпрацюванні. Ми настійно не рекомендуємо розглядати цей варіант для квартири, так як масляне відпрацювання при спаленні буде створювати неприємний запах і заважати вільному диханню людей в будинку.
Враховуйте, що виготовлення і установка буржуйки - це трудомісткий процес, який під силу не кожному. Перш, ніж це робити, переконайтеся в раціональності і безпеці своїх дій.