Культура тютюнопаління продовжує користуватися популярністю у величезної кількості людей, попри попередження МОЗ та негативні наслідки. На сучасному ринку представлена величезна кількість сигарет, сигар та інноваційних систем нагрівання тютюну, зокрема IQOS та Glo.
Може здаватися, що ми знаємо про куріння все, але деякі незвичайні факти напевно здивують вас, навіть якщо ви є великим шанувальником тютюну.
Незвичайні факти про тютюн та сигарети
Ми зібрали шість дивовижних фактів, про які ви напевно не чули:
- У Центральній Америці куріння було одним із поширених обрядів індіанців. Наприклад, під час розкопок у Гватемалі вчені знайшли кераміку, на якій зображувалися мая, що палять тютюнове листя. Для пом'якшення смаку диму та формування нового аромату індіанці використовували методи ароматизації, близькі до сучасних.
- Свою назву нікотин дістав від Жана Вільмана Ніко — французького дипломата та вченого. Саме він одним із перших представив вищому світу тютюн як ліки від безлічі захворювань і навіть придбав тютюнові плантації в 1560 році. Внаслідок цього рослину було названо на честь дипломата, а пізніше "нікотином" почали називати й алкалоїд, що виділяється тютюном.
- Першою країною, де була заборонена реклама тютюнової продукції, стала Великобританія. Сьогодні там діє один із найжорстокіших антитютюнових законів у світі. Вже в 1985 році з телеефіру зникли всі ролики, що рекламувати сигарети, у 2003 році ця заборона торкнулася рекламних щитів, а у 2005 році виробникам тютюнових виробів заборонили ставати спонсорами спортивних або публічних заходів.
- Першими популяризаторами тютюну були... лікарі. Коли рослина потрапила до Європи, іспанський доктор Ніколас Мондарес опублікував працю, де описав незвичайні властивості тютюнового листя: на його думку, рослина могла позбавити хворого кольок та діареї, зменшити запалення, зняти симптоми й навіть вилікувати деякі захворювання.
- На початку XX століття був винайдений мундштук, який став символом емансипації. Ця подія пов'язана зі зміною соціальної ролі та правами жінок. Маркетологи використали мундштук для розширення цільової аудиторії та створення привабливого образу паління. Спочатку мундштук мав захищати сигаретний папір від губної помади та запобігати контакту губ жінки з тютюном.
- У багатьох країнах куріння дозволено з 18 років, але в Японії цей рубіж підняли до 20 років. Також у країні діє суворе законодавство, наприклад, за кинутий на землю недопалок штраф може становити 2000 йен.
Купити сигарети оптом в Україні ви завжди можете в онлайн-магазині Sigarety Shop. У каталозі представлено оригінальні товари від популярних торгових марок, які розрізняються за міцністю, форматом, вартістю, смаковими та ароматичними характеристиками.
Для оформлення замовлення зверніться до наших менеджерів за номером телефону, вказаним на сайті, або напишіть в Telegram. Ми швидко обробляємо звернення клієнтів та оперативно доставляємо товари до будь-якого регіону України.