Останніми днями спостерігаються різкі стрибки атмосферного тиску.
Для абсолютно здорових людей це не становить жодної небезпеки, але пацієнтам, які страждають на захворювання серцево-судинної системи, у такі періоди доводиться нелегко.
"Для людей-гіпертоніків з неконтрольованою гіпертензією, які живуть з тиском 180, 190 і не хочуть лікуватися, різке падіння тиску може спровокувати гемодинамічний підтип інсульту, що розвивається без атеросклеротичного ураження артерій, без тромбозу. Тобто це може бути не кардіом з різким падінням артеріального тиску інсульт", - зазначила кардіолог Олена Курнікова.
А у гіпотоніків при різкому стрибку тиску є ризик геморагічних інсультів, крововиливів, особливо якщо пацієнт приймає препарати, що розріджують кров. Тому необхідно постійно стежити за своїм рівнем артеріального тиску. Головний біль та слабкість - це привід негайно виміряти тиск, а не відмахнутися зі словами "все пройде".
Найнебезпечніше захворювання - це тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА). Запідозрити в себе його можна, як стверджує експерт, за такими ознаками, як різка поява задишки, болю в грудній клітці, поява тахікардії, падіння артеріального тиску і навіть втрата свідомості, а також асиметричні набряки на ногах і біль у венах.
В особливій групі ризику також перенесли ковид, зазначає лікар. Для них різкі стрибки атмосферного тиску становлять небезпеку — вони можуть спровокувати інфаркт чи інсульт. За словами Курнікової, після коронавірусної інфекції в принципі характерні проблеми із серцево-судинною системою, порушення вегетативної регуляції частоти серцевих скорочень, стрибки артеріального тиску.