В Україні загальна мобілізація та воєнний стан. Журналісти розбиралися, коли закінчиться призов і які будуть хвилі мобілізації.
Загальна мобілізація в Україні стартувала 24 лютого нинішнього року ‒ після початку повномасштабної військової російської агресії.
Як кажуть експерти, мобілізація українців вкрай залежить від ситуації на фронтах україно-російської війни. І, згідно з рішенням Ради і президента Зеленського, вона триватиме до кінця вторгнення російських агресорів.
Далі - рішення про продовження або припинення спільної мобілізації на території Української держави може бути переглянуто після 21 листопада. Але, цілком ймовірно, її продовжать.
Поки ж мобілізувати можуть будь-якого чоловіка призовного віку (з 18 до 60 років), у якого немає ніяких особливостей, які можуть його звільнить або частково, або повністю звільненим від служби.
Експерти нагадують, що в Україні загальна мобілізація проходить по чотирьох хвилях:
- Заклик резервістів. Чоловіки з бойовим досвідом віком до 40 років (ветерани АТО або ООС);
- Люди, які служили до 2014 року або несли службу в ЗСУ за контрактом;
- Офіцери запасу і ті, хто закінчив військову кафедру (так звані "піджаки");
- Всі інші чоловіки, яких медики визнають придатними до військової служби.
Але, як зазначав трохи раніше начальник управління штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, поки жорсткого дефіциту в армії ні в яких військово-облікових спеціальностях немає.