Невелике пожвавлення сьогодні спостерігається на ринку вторинного житла. Однак і там продажі квартир здійснюються за ціною, нижчою від ринкової або з великими знижками.
Продаж нового житла в столиці впав до історичного мінімуму. Якщо до війни компанії забудовники повідомляли про 150-250 угод з купівлі на місяць, то сьогодні кількість продажів скоротилася до близько десяти угод. Статистика столичного ринку нерухомості серед новобудов впала в 10-15 разів.
Проте, за словами експерта Вікторії Берещак, навіть у цій ситуації вартість одного квадратного метра все одно зростає. Вона пояснює це декількома факторами: собівартість усіх видів робіт зросла, оскільки дорожчають матеріали та потрібно налагоджувати нові ланцюжки поставок. Багато вітчизняних виробників більше не представлені на ринку, їхні виробничі активи знаходяться на сході або зруйновані. Тому забудовникам потрібно завозити будматеріали з-за кордону.
Також наростає кадровий голод. Пов’язано це насамперед із мобілізацією. Багато працівників сфери сьогодні служать у збройних силах, і робочі колективи сьогодні не в змозі виконувати колишні обсяги роботи. Крім того, рішення Нацбанку відпустити курс долара спричинило поступове подорожчання житла вже на початку осені. Адже витрати девелоперів після подорожчання долара також почали зростати.
У консалтинговій компанії SV Development кажуть, що основна кількість угод із купівлі квартир сьогодні спостерігається лише на ринку вторинного житла. При чому продажі часто укладаються за значно нижчою ціною, ніж та, що вказується власниками в оголошенні.
Щонайменше п’ять мільйонів українців втратили свою роботу через війну. Про це під час Польсько-Українського економічного форуму розповіла заступник міністра економіки Тетяна Бережна. Вона зазначила, що сьогодні бойові дії розгорнулися у тих регіонах, де до війни працювало понад десять мільйонів людей.