Серед безлічі способів кинути курити лише три можна віднести до найдієвіших, вважає терапевт Ольга Кадирова.
Вона пояснила, що за тютюнової залежності формуються патології, наслідки яких можуть призвести до атеросклерозу та супутніх йому інфаркту, інсульту, ішемії кінцівок, головного мозку, а також до онкологічних захворювань, хронічних хвороб легень. Злякавшись цього, людина може вдатися до найголовнішого методу - просто припинити курити .
"Цей спосіб підійде тим людям, у яких не виражена фізична залежність від нікотину і є достатня сила волі, щоб подолати психологічну залежність. Іноді цей метод успішний у тих людей, хто сильно злякався за своє життя. Наприклад, перенісши інфаркт", .
Другий метод, за словами Кадирової, це нікотинозаміщення. Пластирі, жуйки, випарники можуть допомогти подолати стереотип поведінки, але не фізіологічну залежність. Медик зазначає, що вже зареєстровані препарати, які не містять шкідливої речовини, але частково блокують рецептори, з якими вона з'єднується. Третій метод - психотерапевтичний вплив . Багато хто, кидаючи палити, знаходить заміщення звички. Наприклад, багато їдять. Методи психотерапії, зокрема й медикаментозні, допомагають упоратися з ядром проблеми — залежною поведінкою, розповіла лікарка.
Вона додала, що відмова від куріння викликає деякі симптоми: головний біль, прискорене серцебиття, задишку, тремтіння в кінцівках, розлад настрою. Але це не хвороба, наголосила вона. Якщо людина хоче, але не може сама залишити шкідливу звичку, нехай звертається до фахівців, порадила лікарка.