Особливий попит на генератори в українців, які залишилися без опалення та світла після масованих російських обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.
Жителі приватних секторів використовують генератори, щоб заживити електрокотли, електроплити та бойлери, тому вони стають незамінними в оселях, де все живиться від електроенергії. Зазвичай потужності генератора до 3 кВ вистачить на роботу холодильника, котла і помпи для води Генератор більшої потужності (до 5 кВ) використовують як приватні домоволодіння, так і торговельні заклади, кафе чи кав’ярні.
Існує низка вимог до генератора, який використовується для подачі тепла, води, електрики. Вартість побутових дизельних та бензинових генераторів стартує від 26 тисяч гривень. Ціна залежить в основному від того, скільки електрики він здатен виробляти.
У скільки обійдеться безперервне використання генератора середньої потужності за добу?
Формула GхP допоможе вирахувати, скільки генератор споживає палива. Де G – це споживання палива на 1 кВт навантаження за годину (л/кВт на год), а Р – це значення навантаження на пристрій у кВт.
Дизельні генератори зазвичай мають споживання 250 г/кВт-год, тобто при виробленні кіловата енергії за годину він спалить 250 г палива (6 літрів за 24 години).
Бензиновий генератор при такому навантаженні спалить 350 г палива (8,4 літра за 24 години).
Доба роботи дизельного генератора обійдеться в 330 грн, адже середня ціна літра дизелю в Україні наразі становить 55,02 грн/л.
Доба роботи бензинового генератора коштує понад 430 грн, адже бензин А-95 коштує 51,39 грн/л.
Щоб зменшити витрати палива генератором, фахівці радять не під'єднувати надто багато електропристроїв.