Надання США Україні ЗРК Patriot – це не просто чергове рішення, це психологічний перелом. Від самого початку повномасштабної війни нам відмовляли в таких комплексах, тому наразі це є свідченням того, що ще одне табу знято, ще одна стіна впала.
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю "РБК-Україна". Він запевнив, що інші теми з часом теж буде реалізовано.
"Нам як мед, так і ложкою. Ми більше року боролись за Patriot, отримали їх, і всі такі: Patriot, це звісно, добре, але що в нас там із танками та ATACMS? Коли отримаємо танки й ATACMS, думаю, скажуть, що це, звісно, добре, але що в нас з авіаносцями й підводними атомними човнами, коли ми їх отримаємо?" – припустив Кулеба.
Він закликав українців бути раціональними і зрозуміти всю важливість надання нашій країні батареї Patriot.
"Давайте лишатися в раціональному полі і розуміти, що надання Patriot – це не просто чергове рішення, це психологічний перелом. Бо з перших днів, коли ми почали говорити про Patriot з американцями, ми чули "ні". І те, що це сталося, – це ще одне свідчення, що ще одне табу зняте, ще одна стіна впала", – наголосив міністр.
Він висловив думку, що отримати інше необхідне озброєння не буде складніше, але це може відбутися не один день – "це як у комп'ютерній грі, ти відкриваєш рівні один за одним".
Кулеба також пояснив, чому отримати Patriot було так складно, зважаючи на те, що це оборонна зброя і тут не може бути аргументів про "удари західною зброєю по Росії".
"Дуже складна і дорога технологія, технологія-символ. Я не кажу, що ми отримаємо всю зброю за тиждень чи за місяць, але я не очікую нічого складнішого за історію з Patriot. Що б не говорили європейські союзники США по НАТО, вони все одно орієнтуються на рішення США. Так було з артилерією, коли американці дали – вони дали, так було з "Хаймарсами". Те саме будемо зараз робити з Patriot, американці дали – будемо з іншими говорити", – пояснив міністр.
"Але чого бояться європейці – думаю, вони бояться "а що буде з Росією?" Бояться відповіді на це запитання", – додав Кулеба.