Країни-партнери України по формату "Рамштайн" масово розгортають свої військово-промислові комплекси. Значна частина виготовленого озброєння іде на потреби України в захисті своїх кордонів.
Про це у своєму стрімі розповів військовий експерт Олег Жданов, повідомляє 24 Канал. Така ситуація простежується в дуже багатьох країнах, які допомагають Україні.
На заводи повертають ветеранів
Зокрема на осінь 2022 року Сполучені Штати Америки максимально розгорнули свій ВПК. Виробляють буквально все – починаючи з "джавелінів" і закінчуючи танками.
Ці люди мають величезний досвід, знають технологію виробництва. Тож можуть швидко організувати його старт і підготовку молодих кадрів.
Європа не відстає
У Німеччині тим часом швидко розгорнули виробництво боєприпасів для різного типу озброєння. Зараз вона розпочала виробництво САУ RCH 155 для України.
RCH 155 побудована на базі колісного німецько-нідерландського бронетранспортера Boxer. І на нього фактично поставили башню з PzH-2000.
"Тобто якщо раніше база була гусеничною, то тепер стала колісною. Весь екіпаж перебуває в броні, а башня працює в автоматичному режимі", – розповів Олег Жданов.
Що відомо про постачання RCH 155 Україні
Вперше Україна попросила Німеччину про постачання САУ RCH 155 ще в липні 2022 року. Відповідний запит своїй німецькій колезі надіслав міністр оборони України Олексій Резніков.
Вже 17 вересня німецькі ЗМІ повідомляли, що Бундескабінет погодив постачання цих САУ Україні. Мовилося одразу про 18 установок.
Втім, очікувана тривалість проєкту становила 30 місяців з моменту початку виробництва. Та вже в грудні Німеччина оголосила, що надасть Україні цю техніку в межах свого пакета допомоги.