У перспективі для людей може стати доступним “аналіз на старість”, який є набором показників, що розкривають справжній вік організму. Але вже сьогодні визначення біологічного віку вітчизняні вчені орієнтуються певні показники, які називаються біомаркерами.
Як розповіла кандидат медичних наук, лікар-ендокринолог Любов Мачехіна, найпоширеніші біомаркери — це білки, а також низка гормонів, наприклад інсуліноподібний фактор росту.
"Підходять на цю роль і показники загального аналізу крові: лімфоцити та лейкоцити, які при розвитку організму можуть видозмінюватися, так само як їх кількість та співвідношення. Використовуючи ці параметри, підставляючи їх у формулу, ми отримуємо прогноз біологічного віку людини – не за паспортом, а за станом здоров'я", - наводить слова медика.
За словами Мачехіної, дослідження доводять, що рекомендації лікарів, зокрема правильне харчування та спорт, насправді уповільнюють так званий годинник старіння. У найближчому майбутньому геронтологи мають намір виявити фактори, що прискорюють знос внутрішніх органів та найважливіших систем життєдіяльності людини на клітинному рівні.