Доктор медичних наук Сергій Хом’яков заявив що тривалі проблеми зі сном можуть спричинити серйозні захворювання серця та мозку.
За його словами, довга відсутність сну є надзвичайно небезпечним станом.
Для того, щоб якнайшвидше прийти в норму, Хом’яков рекомендував прогулянки на свіжому повітрі за годину до сну, сон у повній темряві та в кімнаті з температурою повітря близько 20 градусів. Крім того, не варто дивитися телевізор та гаджети перед сном, а також включати в кімнаті за кілька годин до відходу до сну світло теплих відтінків.
Також експерт зазначив, що на даний час для лікування десинхронозів – патологічних станів порушення біоритмів – використовуються препарати, що містять мелатонін. У той же час, підкреслив лікар, ефективність мелатоніну не цілком доведена в клінічних дослідженнях, але він досить широко застосовується для адаптації до зміни часових поясів (джетлаг), а також відновлення циклу сну-неспання після порушень добових ритмів.
«Препарати мелатоніну безпечні, терапевтичне вікно або діапазон дозувань препарату досить широкий. Мелатонін буде корисний пацієнтам похилого віку, у яких знижено продукцію ендогенного мелатоніну епіфізом», — підсумував Хом'яков.