Поки розпаду Російської федерації бояться більше у Вашингтоні, ніж у Москві, російсько-українська війна затягуватиметься.
Щойно розпаду РФ почнуть боятися більше у Кремлі, ніж на Капітолійських пагорбах, ця війна дуже швидко закінчиться перемогою України на її умовах зі звільненням усіх міжнародно визнаних кордонів 1991 року та виплатою репарацій.
Про це в ефірі UKRLIFE.TV розповів український експерт із систем управління, засновник Михайлівського інтелектуального клубу в Києві Владислав Оленченко.
За його словами, у разі наростання загрози розпаду Росії відбудеться добровільне виведення російських військ із Криму та Південного Сходу України, а також виплата репарацій.
«США не бажають грати у швидкий розпад РФ. Звідси «піпеткове» дозоване постачання озброєнь для України, звідси багато гарних розмов, але таємні переговори глави ЦРУ Бернса з головою СЗР РФ Наришкіним у Туреччині, видача Бута. Адміністрація Байдена не готова грати у припинення існування РФ. Звідси «формула миру»: доки розпаду РФ бояться більше у Вашингтоні, ніж у Москві, ця війна триватиме нескінченно довго. Щойно розпаду РФ почнуть боятися більше у Москві, ніж у Вашингтоні, ця війна дуже швидко закінчиться перемогою України на умовах України», - зазначив Оленченко.
Експерт наголошує, що Путін уміло маніпулює страхом Вашингтона розпаду РФ, що впливає на постачання військової допомоги США Україні. Також Москва стримує ініціативи України щодо виключення РФ із РБ ООН.
«Це наслідок страху Вашингтона, що раптом Росія почне «сипатися» і розпадатися на декілька держав. <...> Якщо політики Заходу дозволять путінському режиму знищити героїчну українську націю, то політичну долю вищих правителів західних країн буде завершено назавжди. І тільки цей чинник змушує західних політиків допомагати Україні акуратно, обережно, і так, щоб не засмутити занадто Путіна, бо він почне хапатися за «ядерну палицю». Цей процес перманентної допомоги — так, щоб Україна не могла програти, але й не дай Боже, перемогти — такий обсяг військової допомоги цілком влаштовує Захід», – резюмував Владислав Оленченко.
Експерт нагадав про ситуацію після Першої світової війни, коли 8 січня 1918 року президент США Вудро Вільсон запропонував свої «14 пунктів», серед яких пунктом №6 пропонувалося надання народам Росії безперешкодної можливості визначати свій політичний розвиток та національну політику, а також вступ до «спільноти вільних націй» - Лігу націй, яка проіснувала з 1920 по 1946 рік.
Однак на Паризькій конференції 1918 року вже йшлося «про єдину долю для всіх народів Росії».