У своєму виступі перед федеральними зборами 21 лютого президент РФ Путін може оголосити про створення союзної держави з Білоруссю. Але це поки тільки чутки, які можуть бути правдоподібними, адже інших успіхів у Кремля немає.
Такою думкою поділився німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Андреас Умланд в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 18 лютого.
“Це, напевно, буде антизахідна промова. Але і в Путіна, і в пропагандистів Кремля, вже обмежені можливості маніпулювати тією реальністю, яку вони, власне, самі створили у своїх уявленнях у цій риториці”, — зазначив гість ефіру.
Це, каже він, такий новий цікавий аспект авторитарних чи навіть тоталітарних режимів, коли в еру соціальних мереж та електронних медіа вони вже не можуть так просто маніпулювати, як це раніше було можливо.
“Це ще Північна Корея, можливо, зможе зробити, але Росія поки що залишається частиною світового інформаційного простору. І я теж із нетерпінням очікую ось на цю промову, тому що вже важко собі щось уявити. Одна з чуток, яка зараз шириться, це те, що, можливо, буде оголошено про нібито давно існуючу союзну державу між Білоруссю і Росією. Це одна з чуток, яку я чув, і яка, мені здається, може бути правдоподібною, оскільки інших якихось успіхів важко уявити”, — зазначив Умланд.
Експерт також висловив сподівання на те, що черговий випад Путіна розвіє ілюзії, які ще є на Заході, про те, що війну ще можна завершити переговорами.
“У мене є надія, що ось продовження цього, я б так назвав, маразму все-таки вплине на тих людей, на Заході, які все ще думають, що це можна вирішити переговорами. Зокрема, я зараз у Німеччині перебуваю. Тут є така дуже наївна аргументація, що мир кращий за війну і що якось можна домовитися. І, можливо, путінська промова якраз вплине на таких людей, які тут себе уявляють пацифістами і навіть, які, кажуть, що вони нібито в інтересах простих українців виступають, тому що їм то потрібен мир. Подивимося, як ця путінська промова вплине на цю дискусію, яка є не тільки в Німеччині, а й в інших країнах. Люди просто бояться Третьої світової війни, і тому виходять з подібними неконструктивними пропозиціями”, — сказав Умланд.