Кожен власник вогнепальної та холодної зброї повинен чітко розуміти свою відповідальність за неї. Наявність дозволу на володіння нею зобов’язує забезпечити неможливість потрапляння її в посторонні руки. Тим паче, це стосується моментів, коли дитина може отримати доступ до рушниці чи пістолета без відома батьків. Саме тому, щоб уникнути таких ситуацій та нещасних випадків законом прописано обов’язкове зберігання вогнепальних засобів ураження в спеціальних захищених місцях. Для цього ідеально підходять збройові сейфи. Що це таке, як їх підібрати та на що звернути увагу – розберемо у даній статті.
Вимоги до збройових сейфів
Схованки для зброї повинні забезпечувати правильне її зберігання. Вони мають бути достатньо міцними, щоб захистити вміст від крадіжки та несанкціонованого доступу. Водночас важливо, щоб конструкція була досить простою для доступу авторизованих користувачів і при цьому складною, щоб відповідати всім правилам безпеки. Збройові сейфи повинні забезпечувати адекватне та правильне зберігання рушниць, гвинтівок, пістолетів та інших видів озброєння у будь-якій ситуації. Рівень захисту має бути відповідним вимогам правил та законодавства зброї та безпеки.
Варто розуміти, що вміст будь-якого збройового сейфа має підвищені ризики. Тому українське законодавство передбачає не лише обов’язкове їхнє використання. Власник повинен забезпечити надійне та недоступне для інших місце перебування ключа у разі використання такого типу замка. Загалом є кілька аспектів щодо правил зберігання зброї простих громадян та представників правоохоронних органів. Так, якщо такий працівник зберігає власну зброю в домашніх умовах, то існують наступні вимоги щодо схованки:
- Товщина металу корпуса повинна становити не менше 3 мм.
- Сейф повинен мати не менше 2-х замків.
- Конструкція повинна містити спеціальне кріплення до підлоги або ж до стіни.
При цьому громадяни можуть не дотримуватись цих правил, проте чи не всі спеціалісти в один голос радять мати їх на увазі. Адже в першу чергу це безпека близьких людей.
Види збройових сейфів
Сьогодні виробники сейфів проєктують та виготовляють продукцію практично під будь-які можливі цілі. До прикладу, у каталозі інтернет-магазину “Світ замків” можна підібрати як компактну модель для розміщення у шафі, так і достатньо велику для великої кількості зброї. Загалом вони всі за типом конструкції поділяються на наступні види:
- Одностінні.
- Зламостійкі.
- Вогнестійкі.
- Вогнезламостійкі.
Як легко можна зрозуміти, конструкція захисних схованок залежить від загроз, проти яких вона повинна захищати. Одностінних сейфів буде достатньо хіба для захисту вмісту від доступу дітей.
Сейфи та металеві ящики для зброї – у чому різниця?
Говорячи про різницю між сейфами та металевими ящиками, насамперед потрібно розуміти про стійкість до відкривання сторонніми особами та до зламу. У навіть найпростіших сейфових схованках вона присутня. Тоді як ящики здебільшого не здатні захистити вміст навіть від посягань дітей.
Товщина стінок та дверцят, потужні сертифіковані замки, надійні завіси – ось головні атрибути, що вирізняють сейф. Розподіл внутрішнього простору теж відіграє велику роль. Наявність відділень створює можливість використовувати схованку для різноманітних задач. До прикладу, окрім зброї, є моделі для грошей та прикрас чи документів.
Вибір розміру сейфа для зброї
Одним із головних параметрів при виборі схованки для габаритних рушниць та гвинтівок є висота конструкції. Проте слід звертати увагу не на цей параметр. У характеристиках кожної моделі прописується максимальна висота зброї, для кої вона призначена. Справа у тому, що всередині ще може розміщувати відділення для патрон чи товщина стінок може бути доволі суттєвою.
Ми радимо перед покупкою обов’язково уточняти цей момент на сайті компанії Svitzamkiv. Також додатково інформацію можна уточнити у менеджерів телефонами 050 074 13 30, 067 624 64 00 або ж через електронну пошту [email protected].
Вибір замка сейфа для зброї
Задля зручності та комфорту виробники сейфів ставлять у конструкції різні види замків. А саме:
- Ключові.
- Електронні кодові.
- Механічні кодові.
- Біометричні.
- Комбіновані.
Важливо, щоб замок забезпечував потреби не лише у безпеці (насамперед він повинен бути сертифікованим), а створював комфорт своєму власнику. До прикладу, електронний кодовий замок дозволяє не турбуватись за місце перебування ключа. Достатньо лише знати код, який у разі компрометації легко перекодувати навіть самостійно.